2023.02.03. 19:55

Magyar Kupa: a Gyöngyös is bejutott a legjobb nyolc közé

A mátraaljai gárda négygólos különbséggel nyert az előzetesen esélyesebbnek tartott Balatonfüred vendégeként.

Gráf Martinék (szemből) bravúros győzelmet arattak

A férfi Magyar Kupa 4. fordulójában:

BALATONFÜREDI KSE–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 26–30 (12–17)
Balatonfüred, Szabadidőközpont. V.: Nagy F., Túróczy J.
BALATONFÜRED: Andó – Hornyák P. 4 (1), Németh B. 2, Vajda 1, SZŰCS B. 3, Szretenovics 4, Ág 3. Csere: Tóth M. (kapus), Gosztovics 2 (2), Szmetán M., Szöllősi B. 3, Malinovic, Dénes, Varga M. 2, Kemény 2. Edző: György László.
GYÖNGYÖS: BARTUCZ – Gábori, BURA 7, GRÁF 5, Hegedüs M. 3, Schmid, VARSANDÁN M. 6. Csere: Tomics (kapus), Gerdán, Menyhárt 1, LAKOSY 6 (4), Halász L., Jóga 1, Jaros 1, Nkousa. Edző: Bíró Balázs.
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 4–5, 12. p.: 7–7, 18. p.: 10–10, 24. p.: 11–12, 36. p.: 13–21, 42. p.: 15–24, 48. p.: 18–25, 54. p.: 20–28.
KIÁLLÍTÁSOK: 4/3, ill. 6/4.
HÉTMÉTERESEK: 14, ill. 8 perc.
Az első félidő hajrájában kezdett nőni a két csapat közti különbség: a gyöngyösiek 11–12-es állásról a szünetre ötgólos előnyt harcoltak ki, majd a 39. percben már tízgólos különbség (13–23) szerepelt az eredményjelzőn. A végjátékban ugyan faragni tudott hátrányából a BKSE, de a gyöngyösiek továbbjutása nem forgott veszélyben.
GYÖRGY LÁSZLÓ: – Teljesen megérdemelt a Gyöngyös továbbjutása. Az első negyedóra volt kiegyenlített, majd a vendégek átvették a vezetést és végig uralták a találkozót. Egyénieskedtünk, nem csapatként működtünk, jöttek a hibák. Nem tudtuk kihasználni a helyzeteinket, ebből pedig lélektani és számbeli előnyt is szerzett a Gyöngyös.
BÍRÓ BALÁZS: – Nagyon elégedett vagyok. Nemcsak az eredmény miatt, játékban is nagyon sokat visszakaptam abból, amit terveztünk. A kezdeti futóversenyben is álltuk a sarat, több hibára tudtuk kényszeríteni a hazaiakat. A félidei előny birtokában sem engedtünk ki. Nem hogy tartani tudtuk a különbséget, az előnyünk csak tovább nőtt. Az utolsó negyedórára a lényegi kérdések eldőltek.
KÖVETKEZIK: NB I., 14. forduló: HÉP-Cegléd–HE-DO B. Braun Gyöngyös, február 10., péntek, 18.00.

A 4. FORDULÓ TOVÁBBI EREDMÉNYEI

PLER-Budapest–Dabas KC 25–32
Szigetszentmiklósi KSK–Csurgói KK 33–36
Budai Farkasok-Rév Group–Fejér B.Á.L.-Veszprém 28–32
MOL Tatabánya KC–Ferencvárosi TC 27–24
CYEB-Budakalász–HSA NEKA 25–26
A győztesek a negyeddöntőbe jutottak, ahol a Veszprém és a Szeged is csatlakozik a küzdelmekhez