2023.03.25. 21:52

Álomfélidő után tizenhárom gólos egri győzelem

Parádés első félidei játékának köszönhetően hamar döntésre vitte a Kecskemét elleni találkozót a QHB-Eger.

Tóth Károlyékat nem lehetett megállítani

A férfi NB I/B 22. fordulójában:

QHB-EGER–KECSKEMÉTI TE-PIROSKA SZÖRP 40–27 (25–11)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 500 néző. V.: Dulai Á., Pisák B.
EGER: ÁGOSTON – LEZÁK 5 (2), Kurucz 2 (1), TÓTH K. 3, DÖME 4, SCHEKK 6, KEPESS 5. Csere: Marczika (kapus), KISS G., KEREZSI 1, Rozner 4, Fórizs 1, Juhász P. 2, SZÁVA 7. Edző: Tóth Edmond
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–3, 12. p.: 7–6, 18. p.: 13–7, 24. p.: 18–8, 36. p.: 28–13, 42. p.: 31–17, 48. p.: 36–19, 54. p.: 39–23.
KIÁLLÍTÁSOK: 2, ill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK: 5/3, ill. 3/3.
Nyolc percig tartotta a lépést a Kecskemét az egriekkel (5–5), majd minden túlzás nélkül kijelenthetjük hengerelt a QHB. A hazaiaknál a kapuban ezúttal Ágoston Áron kapott bizalmat, aki 18 védéssel került a figyelem középpontjába, mint ahogy a védelem is magas színvonalon teljesített, a támadásoknál pedig szinte alig akadt rontott lövés. Bő húsz perc után tíz góllal (17–7), majd a 48. percben már tizenhét találattal (36–19) vezetett az Eger.
TÓTH EDMOND: – Olyan első félidőt produkáltunk, amire idén még nem volt példa. Volt bennünk bizonyítási vágy, a múlt heti pontvesztés után a fiúk meg akarták mutatni, hogy többre képesek. A játék minden elemében remekül teljesítettünk, ha lett volna egy fotel, hátradőlve néztem volna a találkozót.
KÖVETKEZIK: Tatai AC–QHB-Eger, március 31., péntek, 19.00.