Teke

2023.03.27. 17:55

Csontos Ádám utolsó fája döntetlent ért a Vilatinak

Első tavaszi pontját az MVM Gáz SE elleni mérkőzésen szerezte a Vilati Eger SE csapata. A Széchenyi SC Eger 3200 fa feletti eredménye nem ért pontot a debreceni Príma SE ellen.

Zsiros Péterék egy pontnak örülhettek

Forrás: Vilati Eger SE

A férfi NB I. Keleti csoportjának 19. fordulójában:

VILATI EGER SE–MVM GÁZ SE 4:4 (3316:3315, 12:12)
VILATI: Nagy G. 549 fa, ZSIROS P. 592, Jéger L. (Molnár L.) 546, Tamasi A. 532, Csontos Á. 528, TAMASI B. 569.
Nagy Gábor jól kezdett, de a végén nem tudta bebiztosítani a pontot. Zsiros Péter immár harmadszor volt a mezőny legjobbja 592 fával. Jéger László gyengén kezdett, a cseréje Molnár László viszont nagyot játszott (60 gurításból 304 fa), de a hátrányt nem tudta ledolgozni. Tamasi Antal bizonytalanul gurított és elvesztette a párharcot. Csontos Ádám nem tudta felvenni a versenyt az ellenfél legjobbjával. Tamasi Balázs behúzta az első három szettet, de a végén ellenfele majdnem utolérte. A meccs nagy léptekkel haladt a döntetlen felé, végül az utolsó gurítások döntöttek, ahol a Csontos Ádám által utolsónak leütött fa döntetlent ért a Vilatinak.
KÖVETKEZIK: Bátonyterenyei TK–Vilati Eger SE, április 1., szombat, 14.30.

Az NB II. Keleti csoportjának 19. fordulójában:

SZÉCHENYI SC EGER–PRÍMA SE DEBRECEN 3:5 (3218:3268, 11:13)
SZÉCHENYI: MESTER J. 575 fa, KOMÁROMI R. 517, Juhász T. 495, Pál J. 520 PÁLFI T. 550, Bajzát R. 561.
Az első párok után 42 fával 2:0-ra vezettek a hazaiak elsősorban Mester József 575 fás eredményének köszönhetően. A folytatásban a vendégek ledolgozták a hátrányukat (2:2) és már 37 fával vezettek. A zárósorozatban Pálfi Tihamér (550 fa) három fával verte ellenfelét megszerezve a harmadik hazai pontot. A visszatérő Bajzát Rafael 561 fája kevés volt a mezőny legjobb eredményét (577) elérő Szilágyi Sándorral szemben.
KÖVETKEZIK: Rákoshegyi VSE–Széchenyi SC Eger, április 1., szombat, 10.00.