2023.03.27. 17:29

Példás hozzáállás, magabiztos győzelem a hatvaniaktól

A hatvani és a füzesabonyi női csapat is gólzáporos mérkőzésen gyűjtötte be a két pontot az NB II.-es bajnokság 16. fordulójában.

A hatvani Petrovics Anna (7) és társai könnyedén jutottak túl a tatabányaiakon

A női NB II. Északi csoportjának 16. fordulójában:

TATABÁNYAI SC–HATVANI KSZSE 19–33 (8–18)
Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok, 50 néző. V: Balogh M., Muzslai D.
HATVAN: BÁRÁNY – SEPSI R. 1, SZARVAS R. 9 (2), BLASKÓ 6, SZARVAS N. 4, PETROVICS 4, RÓZSA 4 (1). Csere: ANTÓNI, JUHÁSZ E. (kapusok), DÁNFFY DORINA 2, NÉMETH L., SZENDRŐDI 1 (1), HORVÁTH M. 2, SZIKRA N. Edző: Bárány Zsolt
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–4, 12. p.: 3–6, 18. p.: 4–11, 24. p.: 7–12, 36. p.: 11–21, 42. p.: 15–24, 48. p.: 16–28, 54. p.: 17–31.
KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 2/2, ill. 6/4
BÁRÁNY ZSOLT: – Koncentráltan, jó helyzet kihasználással, kemény védekezéssel, végig vezetve megérdemelt győzelmet arattunk. Mindenkit dicséret illet a hozzáállásáért! Viviánának mielőbbi felépülést!
KÖVETKEZIK: Hatvani KSZSE–Esztergomi Vitézek RAFC, április 1., szombat, 17.00.

A női NB II. Északkeleti csoportjának 16. fordulójában:

STAVMAT FÜZESABONYI SC–ÚJFEHÉRTÓ-KÁLLÓSEMJÉN SZSE 39–22 (20–13)
Mezőkövesd, Városi Sportcsarnok, 200 néző. V.: Dr. Mészáros M., Rubint A.
FÜZESABONY: VÉGH L. – Kriston N. 4 (1), Ludvig-Tietze 2, BOCSI 7, MENYHÁRT-HANUSZ 7 (2), Dohány 2, SZENTKERESSY-KOVÁCS R. 10. Csere: Tóth D., Sattmann J. (kapusok), MOLNÁR N. 2, Nagy Luca 2, Tamás Cs. 1 (1), Czakó 1, Nagy Liza 1. Megbízott edző: Valyon István
KIÁLLÍTÁSOK: 12, ill. 16 perc.
HÉTMÉTERESEK: 7/4, ill. 6/4.
VALYON ISTVÁN: – A jó kapusteljesítmény és a határozott, kemény védekezés megadta a lehetőséget a gyors eredményes támadásra. Már az első félidőben megnyugtató előnyre tettünk szert. A második félidőben, annak ellenére, hogy "belealudtunk" a játékba és a ziccerek is sorra kimaradtak, mégis növeltük a különbséget. A félidő végére örömteli, felszabadult játékot mutattunk, mindenki lőtt gólt, aki pályára lépett. Lányi Gabriella sérülése után újra keretbe került, reméljük, hogy hamarosan a pályán is láthatjuk.
KÖVETKEZIK: STAVMAT Füzesabonyi SC–Kazincbarcikai KSE, április 1., szombat, 16.00.

JUVENTUS PANORÁMA HEVESI SE–HAJDÚNÁNÁS SK 18–42 (9–20)
Heves, sportcsarnok, 100 néző. V.: Pávlics K., Sipos G.
HEVES: JUHÁSZ A. – Kiss G., Balog R. 1, Adácsi L., Góbor N. 3, VIZES B 5 (2), Nagy E. 3. Csere: PÁSZTOR V. 2, Kóczián E. 2, Balázs P. 1, Holló F. 1, Steczina P. Edző: Makó Nándor
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/2, ill. 3/2.
MAKÓ NÁNDOR: – Az őszi meccs után nehéz volt lelkileg, de nem okoztak csalódást a lányok.
KÖVETKEZIK: Hajdúböszörményi TE–Juventus Panoráma Hevesi SE, április 2., vasárnap, 16.00.

A férfi NB II. Északi csoportjának 16. fordulójában:

FENSTHERM FUTURE FÜZESABONYI SC–BVSC-ZUGLÓ 31–32 (14–18)
Mezőkövesd, Városi Sportcsarnok, 200 néző. V.: Major G., Szuromi A.
FÜZESABONY: Tóth K. – Molnár M. 5 (1), Blazek 1, Ács I. 3, Igó Á. 3, Halász Sz. 1, Csapó 4. Csere: Halász R (kapus), Juhász P. 2, Varjú 4, Antal 1, BAJZÁT ZS. 7 (1). Játékos-edző: Major Attila
KIÁLLÍTÁSOK: 2, ill. 4 perc.
MAJOR ATTILA: – Rossz napot fogtunk ki, túl sok egyéni hibát vétettünk. A végén majdnem visszahoztuk a sírból a mérkőzést. Remélem legközelebb több ideig látjuk a csapat jobbik arcát.
KÖVETKEZIK: Fenstherm Future Füzesabonyi SC–Balassagyarmati Kábel SE, április 1., szombat, 14.00.