2023.03.25. 22:35

Teljesült a gyöngyösiek terve Veszprémben

A második félidő derekán már tíz góllal is vezetett a HE-DO B. Braun Gyöngyös férfi csapata, végül hattal nyert a Fejér-B.Á.L. Veszprém vendégeként.

A gyöngyösiek sikerrel vették az akadályt

Fotó: Czimer Tamas

A férfi NB I. 19. fordulójában:

FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 24–30 (10–14)
Veszprém, Városi Sportcsarnok, 600 néző. V.: Hargitai G., Markó G.
VESZPRÉM: Balogh T. – Szmetán P. 3, TÓTH P. 5, Éles B. 4, Szrnka 1, Ludmán 1, Hári 1. Csere: MIKLÓS G. (kapus), Bugyáki, GÁL D. 5, Stranigg 2, Machác, Preszter, Molnár B., Vetési 2, Szatmári. Edző: Konkoly Csaba
GYÖNGYÖS: TOMICS – SCHÄFFER 4, Gábori 3, HEGEDŰS M. 4, Gerdán, VARSANDÁN M. 7, Potisk 2. Csere: Gyánti (kapus), Halász L. 3, Jaros 1, Lakosy 2, Schmid, Hamidovic 1, Gráf 1, Jóga 2, Menyhárt. Edző: Bíró Balázs
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 1–2, 12. p.: 3–8, 18. p.: 4–11, 24. p.: 7–12, 36. p.: 13–20, 42. p.: 14–24, 48. p.: 17–25, 54. p.: 20–29.
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 14 perc.
HÉTMÉTERESEK: 2/0, ill. –.
KONKOLY CSABA: – Csalódott vagyok, mert szerettünk volna olyan nagy iramú és eredményes mérkőzést játszani, mint tettük azt a múlt héten Dabason, ám ezt a Gyöngyös nem engedte. A második félidő eleje nem úgy alakult, mint az első játékrész vége, kicsit hiányoltam a tüzet a társaságból.
BÍRÓ BALÁZS: – A terv nagyjából ez volt. Igyekeztünk magabiztos védekezést bemutatni remélve, hogy ehhez jó kapusteljesítmény párosul. Olyan csapatot sikerült 24 gólon tartani, amely köztudottan nagyon gyors kézilabdát játszik. Ez jelentette a siker zálogát, az i-re a pontot a gyors ellentámadásokból szerzett gólokkal tettük fel. A második félidő közepére a lényegi kérdések eldőltek.
KÖVETKEZIK: HE-DO B. Braun Gyöngyös–OTP Bank-Pick Szeged, április 2., vasárnap, 18.00.