2023.04.29. 18:49

Újra NB I-esek: a QHB-Eger már ünnepelhet, az egyik tervét teljesítette

Ajkán is begyűjtötte a két pontot a QHB-Eger csapata, amely három fordulóval a bajnokság vége előtt jogot szerzett arra, hogy a 2023/24-es szezonban NB I.-ben szerepelhessen.

Kurucz Máté (22) főszerepet vállalt az egriek sikerében

A férfi NB I/B 30. fordulójában:

KK AJKA–QHB-EGER 22–24 (12–11)
Ajka, Sportcentrum, 200 néző. V.: Sándor Gy., Szabó B.
EGER: Marczika – Lezák 2, KURUCZ 10, Kiss G., Kerezsi, SCHEKK 4, Száva 1. Csere: Ágoston (kapus), Rozner 1, Tóvizi 4, Döme, Vrhovina, Tóth K., Kepess 2 (2). Edző: Tóth Edmond
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–1, 12. p.: 5–3, 18. p.: 7–6, 24. p.: 10–8, 36. p.: 13–12, 42. p.: 17–17, 48. p.: 21–21, 54. p.: 21–22.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/2, ill. 3/2.
A kiesés elkerüléséért küzdő Ajka elhitte, hogy pontokat szerezhet a listavezetővel szemben. Az újonc már a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést és a találkozó nagy részében diktálta a tempót. Az egri gépezetbe sok hiba csúszott, a korábban megszokott lehengerlő játékkal sokáig adós maradt a társaság.
A 38. percben már három góllal vezettek a hazaiak (15–12), s egészen a hajráig jól sáfárkodtak az előnyükkel. A 10 gólig jutó Kurucz Máté vezérletével az 53. percben 21–22-es állásnál vették át a vezetést a vendégek, s ekkor már nem tudott újítani a házigazda.
Három fordulóval a bajnokság zárása előtt matematikailag is biztossá vált, hogy a QHB-Eger a 2023/24-es szezonban az NB I.-ben szerepelhet. A  bajnoki címről a május 14-én esedékes PLER-Budapest elleni hazai mérkőzés dönt.
TÓTH EDMOND: – Még ha vért izzadva is, de megcsináltuk. Jogot szereztünk az NB I.-es indulásra, nagyon büszke vagyok a csapatra. Olyan ellenféllel szemben harcoltuk ki a győzelmet, amely az utolsó leheletéig küzdött, az utolsó öt percben sikerült a magunk javára fordítani az eredményt. Nem állunk meg, a cél a bajnokság megnyerése.
KÖVETKEZIK: Százhalombattai KE–QHB-Eger, május 6., szombat, 18.00.