2023.04.01. 21:42

Eszterházy SC: Isten éltesse, Csernyi Géza bácsit!

Már csak három hazai mérkőzés maradt hátra a 2022/2023-as bajnoki szezonból, ezek közül pedig elsőként a Tempo KSE csapata látogatott a Leányka útra.

Fenyves Balázs

Az ESC legidősebb drukkerét, Csernyi Gézát a meccs előtt lepték meg

A női NB I/B 23. fordulójában:

ESZTERHÁZY SC–TEMPO KSE 30–27 (13–12)

Eger, Eszterházy csarnok, 100 néző. V.: Babidorics, Reszegi.
ESZTERHÁZY SC: Nagy É. – Bernát 1, Pankotai 7 (1), Alaxai, Szeberényi 6 (4), Szecsődi 3, Szondi 1. Cserék: Kozma (kapus) – Pint, Zákányi 5, Jurmann 2, Kiser 2, Kozma 3. Edző: Zsadányi Sándor.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2, 12. p.: 3–3, 18. p.: 7–6, 24. p.: 10–9, 36. p.: 15–13, 42. p.: 17–17, 48. p.: 23–20, 54. p.: 25–23.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 7/3.

Az ESC legidősebb drukkere, Csernyi Géza a napokban töltötte be 91. életévét. A mérkőzés előtt a hazai csapat egyik legnagyobb szurkolóját Nagy Éva csapatkapitány és Zsadányi Sándor vezetőedző köszöntötte.

A találkozó első játékrészét nagy rohanás, sok kapkodás és talán még több rontás jellemezte. Április elsejéről lévén szó, „flúgosan” alakult a nap, és akkor nagyon finoman fogalmazunk. A vendégek igazolták az utóbbi időszak jó formáját, egy pillanatra sem törődtek bele a vereségbe, így még kellett dolgozni az utolsó tíz percben is. Szerencsére azonban már nem engedte ki kezéből a két pontot az Eszterházy SC, így hozta a kötelezőt.

Zsadányi Sándor: – Ahogyan vártuk, megnehezítette a feladatunkat a Tempo KSE, de a saját dolgunkat is megnehezítettük a sok technikai hibával, és a sok kihagyott helyzettel. A bajnokság ezen szakaszában ugyanakkor nem számít már semmi más, csak a két pont, és a győzelem, ezt pedig teljesítettük.
Következik: Szent István SE–Eszterházy SC, április 16., vasárnap, 18.00.

Forrás: mksz.hu