2023.05.30. 21:07

Ligakupa döntő: nehéz helyzetbe került a Gyöngyös

Nyolcgólos hátrányból várja a HE-DO B. Braun Gyöngyös csapata a budakalászi visszavágót a férfi Ligakupa döntős párharcában.

A gyöngyösi Schaffer Zsolték (a labdával) nem ilyen kezdésről álmodtak

A férfi Ligakupa döntőjének 1. mérkőzésén:

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–CYEB BUDAKALÁSZ 25–33 (9–18)
Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 400 néző. V.: Hargitai G., Markó G.
GYÖNGYÖS: Gyánti B. – Schaffer 2, Gábori 1, Jóga 2, Gerdán, Halász L. 2, Menyhárt 1. Csere: Bartucz (kapus), Nagy Á. 1, Nkousa 1, Jaros, Varsandán M. 2, Hegedüs M. 1, Lakosy 3, Schmid 2, Gráf 7 (3). Edző: Bíró Balázs
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Varjú 12 (3), Sinkovits 5, Kiss B. 2, Tyiskov 5, Koncz 2, Kovács D. 5. Csere: Bíró B., Sápy (kapusok), Tóth Sz., Fórizs 2, Zanati, Vrhovina, Berényi, Maracskó, Dávid M. Edző: Csoknyai István
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 0–4, 12. p.: 1–8, 18. p.: 5–12, 24. p.: 8–15, 36. p.: 12–19, 42. p.: 14–23, 48. p.: 19–26, 54. p.: 22–30
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/3, ill. 6/3.
Rémálomszerűen indult a találkozó a gyöngyösiek szempontjából: bő tíz perc után már 9–1-re vezetett a vendégcsapat. A Budakalász végig fölényben játszott, a hazaiak hat gólnál közelebb nem tudtak férkőzni a látogatókhoz.
BÍRÓ BALÁZS: – Így nem lehet mérkőzést kezdeni. Kétség nem fér hozzá, hogy a Budakalász jobb volt, nem volt benne a játékban, hogy szorosabbá tegyük az eredményt. Hazai pályán egy kupadöntőben, mentálisan nem nőhet fölénk az ellenfél. Sportemberek vagyunk, tisztességgel bele állunk a visszavágóba.
CSOKNYAI ISTVÁN: – Ilyen különbségre talán senki nem számított, mi sem. A védekezésre ezúttal is nagy hangsúlyt fektettünk, mint a két csapat pénteki bajnoki mérkőzésén. Nagyon jó mentalitással álltunk bele a mérkőzésbe, a győzelmünk ilyen arányban is megérdemelt. Nem lehetünk elbizakodottak, pénteken jön a visszavágó.
KÖVETKEZIK: Ligakupa döntő, visszavágó: CYEB-Budakalász–HE-DO B. Braun Gyöngyös, június 2., péntek, 17.00.