2023.05.26. 20:12

Nem ilyen szezonzáróról álmodtak a gyöngyösiek

A 2022/23-as szezon utolsó bajnoki mérkőzésén alulmaradt a HE-DO B. Braun Gyöngyös a vendég CYEB-Budakalásszal szemben.

Bíró Balázs ezúttal nem tudta győzelemre vezetni a csapatát

Fotó: Czimer Tamas

A férfi NB I. utolsó, 26. fordulójában:

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–CYEB BUDAKALÁSZ 27–29 (11–13)
Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 800 néző. V: Altmár K., Horváth M.
GYÖNGYÖS: A. Tomics – Gábori 2, Schaffer 1, SCHMID 3, Hegedüs M. 1, HAMIDOVIC 6, Menyhárt 4 (2). Csere: Gyánti (kapus), Potisk, Halász L. 1, BURA 6, Lakosy, Gerdán, Gráf 1, Jóga 2. Edző: Bíró Balázs
BUDAKALÁSZ: DJORDJESZKI – Varjú 2, Sinkovits 1, Dávid M., MIHALIN 3, JURIC-GRGIC 10 (4), KOVÁCS D. 6. Csere: Váczi D. (kapus), KISS B. 5, Tyiskov 1, Tóth Sz., Koncz 1, Fórizs, Vrhovina, Berényi, Maracskó. Edző: Csoknyai István
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–3. 12. p.: 5–6. 18. p.: 7–9. 24. p.: 9–11. 36. p.: 14–17. 42. p.: 17–21. 48 p.: 21–23. 54. p.: 24–26
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 16 perc.
HÉTMÉTERESEK: 5/2, ill. 7/4.
A kalásziak ragadták magukhoz a kezdeményezést, a gyöngyösiek futottak az eredmény után. A legnagyobb különbség a 41. percben 16–20-as állásnál mutatkozott. A hajrában ugyan sikerült többször is egy találatra zárkózni a hazaiaknak, de több nem futotta.
BÍRÓ BALÁZS: – Végig vezetve, megérdemelten nyert a Budakalász. Szerettük volna ezt a szezont sokkal jobban lezárni. Csalódottak vagyunk, hogy nem sikerült bebiztosítani a hatodik helyet, talán még nem értünk meg erre. Jövőre ez egy plusz motiváció lehet.
CSOKNYAI ISTVÁN: – A védekezésünk és a kapusteljesítmény rendben volt, nagyrészt ennek köszönhetjük a győzelmet. A végjátékban szerencse is kellett a sikerhez. Jövő héten a Ligakupa döntőjében ismét találkozunk.
KÖVETKEZIK: Ligakupa döntő, 1. mérkőzés: HE-DO B. Braun Gyöngyös–CYEB Budakalász, május 30., kedd, 18.00.