Ligakupa: ezüstérmes a HE-DO B. Braun Gyöngyös

Ahogy a tavalyi fináléban, úgy idén a Budakalász diadalmaskodott. A HE-DO B. Braun Gyöngyös ezüstérmesként zárta a 2022/23-as férfi Ligakupa küzdelmeit.

A gyöngyösi Hegedüs Márkék nagyot küzdöttek

A férfi Ligakupa döntős párharcának visszavágóján:

CYEB-BUDAKALÁSZ–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 22–27 (11–13)
Budakalász, OMSZK Park, 200 néző. V.: Bíró Á., Kiss O.
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Varjú 6 (1), Sinkovits 2, Dávid M., Tyiskov, Koncz 3 (2), Kovács D. 7. Csere: Bíró B. (kapus), Tóth Sz. 1, Zanati, Fórizs, Vrhovina, Kiss B. 3, Szakács P., Berényi, Maracskó. Edző: Csoknyai István
GYÖNGYÖS: Bartucz – Gábori 1, Schaffer 2, Gráf 7 (3), Hegedüs M. 5, Schmid 2, Menyhárt 1. Csere: Gyánti (kapus), Nagy Á., Nkousa, Halász L. 5, Jaros, Lakosy 1, Gerdán, Gyallai 1, Jóga 2. Edző: Bíró Balázs
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–3, 12. p.: 4–6, 18. p.: 5–7, 24. p.: 8–10, 36. p.: 13–16, 42. p.: 17–17, 48. perc: 18–22, 54. p.: 18–26
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 18 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/3, ill. 3/3.
A gyöngyösieknek az 53. percre ugyan sikerült ledolgozni az első, hazai mérkőzésen kialakult nyolcgólos hátrányt, de megtörni nem sikerült a hazaiakat. A vendégek a második félidő derekán 13 perc alatt 17–17-es állásról 18–26-ra módosították az állást. Ekkor úgy dönt, meglehet a várt fordulat. A hajrában azonban Kovács Dominik triplájával bebiztosította kupagyőzelmét a Budakalász.
A 2022/23-as Ligakupa győztese: a CYEB Budakalász.