2025.01.31. 20:11
Gyöngyösi AK: a tanulópénzt megfizették, a ritmust felvették
Az NB III.-ban tett egyéves átszállás nem húzta le a mélybe a mátraaljaiakat. A saját nevelésre alapozó Gyöngyösi AK a Heves vármegyei I. osztály őszi idényét úgy zárta a 2. helyen, hogy a szezon első öt meccse után szinte szárnyalt a gárda.
Az ifjabb korosztálytól előléptetett Papp Tamás az utánpótlásképzésért felelős Nagy-György Gáborral karöltve vágott be tavaly nyáron a Gyöngyösi AK irányításába.

Forrás: Czímer Tamás/Heves Megyei Hírlap
A jászárokszállási tréner és az ős-gyöngyösi szakvezető alkotta páros teljes mértékben tisztában volt a játékoskeret képességeivel, ugyanis az állomány 90 százaléka a zöld-fehéreknél járta végig a ranglétrát. A „dadogós” kezdés okai másra vezethetők vissza.
Csak néhány olyan labdarúgónk akadt, akik az NB III.-ban alapembernek számítottak, a többiek lábával kevesebb meccs volt, így a felnőtt futballba történő átmenet eltartott egy ideig
– emlékeztetett Nagy-György Gábor. – Ehhez társult, hogy a magasabb osztályban más stílusban játszott a csapat, a vármegyei bajnokságban azonban visszatértünk ahhoz a támadófocihoz, amit gyerekkortól oktatunk a klubnál. A 2024/25-ös bajnoki évre kitűzött célt az jelenti, hogy építsünk stabil csapatot, amelyre alapozva aztán később lehet merészebb terveket szövögetni. A pillanatnyilag elfoglalt második helyezés azt támasztja alá, hogy az irány helyes.

Forrás: Czímer Tamás/Heol.hu
Él a bizalom
A Gyöngyösi AK közgyűlésén arról született döntés, hogy elnökként Kozma Zsolt, alelnökként Molnár Ferenc, elnökségi tagként pedig Bezzegh Attila újabb öt évig vezeti a klubot.
A GYAK a szezon első harmadában öt mérkőzésen mindössze négy pontot szerzett. A folytatást jelentő tíz meccsre aztán lendületbe jött a gárda, ezt jelzi a nyolc győzelem, amelyhez mindössze egy döntetlen és egy vereség párosult, 25 gyűjtött ponttal. A legtöbb lőtt gól (44) a hazai pályán veretlenül maradt együttes nevéhez fűződik, nagy skalpként az éllovas Lőrinci VSC 4–0-s legyőzésével. Négy vereségét egyaránt idegenben szenvedte el a társulat. Ennek kapcsán került szóba a bajnokság újszerű lebonyolítása is.
Nem panasz, inkább csak a tények rögzítése, hogy az élmezőny csapataihoz, vagyis közvetlen riválisainkhoz kétszer is utazunk
– emelte ki Nagy-György Gábor. – Tudjuk, ez a háromkörös formula sajátossága, ettől még igaz, hogy ez most nekünk nem kedvez. Azt is látjuk és tapasztaltuk, hogy a hozzánk került akadémisták tudása közel sem volt annyival nagyobb, hogy értelme lenne az alkalmazásuknak. Velük a tanulópénzt megfizettük. Maradunk a bevált receptnél: bátran nyúlunk a saját utánpótlásunkhoz.

Forrás: adatbank.mlsz.hu
A téli munkát három hete elkezdett gyöngyösiek edzéseit 24–25 játékos látogatja. Ősszel hat-nyolc 17–18 éves játszott rendszeresen a felnőtteknél, akikkel most három U17-es labdarúgó (Eged Zalán, Spanyúr Levente, Debreczeni Máté) készül a tavaszra. Igazolást nem terveznek a GYAK-nál, miközben jelentkezőből és kérőből is jócskán akad.
Márkus Marcell, Nagy-György Bálint, Forgó Kornél, Szentannai Martin és Dudás Csanád teljesítménye felkeltette az érdeklődést, ám mindannyian maradnak nálunk, velük együtt igyekszünk megfelelni a vezetői és a szurkolói elvárásoknak
– zárta szavait Nagy-György Gábor.
Számok szerint
- 2. Gyöngyösi AK 15 9 2 4 44–18 29
Otthon: 8 6 2 – 29–7 20
Idegenben: 7 3 – 4 15–11 9
Házi góllövőlista
11 gólos: Márkus Marcell
9 gólos: Szentannai Martin
6 gólos: Dudás Csanád
3 gólos: Babarcsik Bálint, Forgó Kornél, Sándor Bence László, Uram Dénes
2 gólos: Horváth Viktor
1 gólos: Béla Sámuel, Czinkóczi Bence, Nádudvari Marcell, Timon Levente Kolos

Forrás: Czímer Tamás/Heves Megyei Hírap
Fegyelmezések
Piros lap: –
Sárga lap (21): Czinkóczi Bence 5, Uram Dénes 4, Forgó Kornél, Márkus Marcell, Szentannai Martin, Timon Levente 2–2, Béla Sámuel, Dudás Csanád, Horváth Viktor, Majoros Zsombor 1–1
A Gyöngyösi AK téli felkészülési mérkőzései
JANUÁR
Téli-kupa csoportselejtező:
Gyöngyösi AK–Pásztó 5–1
Gyöngyösi AK–Zagyvaszántó 3–0 (megállapított eredmény)
FEBRUÁR
1., szombat, 13.00: Gyöngyösi AK–Vác
2., vasárnap, 11.00: Gyöngyösi AK–Nagyréde (Téli-kupa)
5., szerda, 18.00: Gyöngyösi AK–Vizslás
8., szombat, 13.00: Gyöngyösi AK–Gödöllő
9., vasárnap, 11.00: Téli-kupa negyeddöntő
12., szerda: Téli-kupa elődöntő (?)
16., vasárnap: Téli-kupa helyosztó (?)