Sakk

2025.03.15. 20:37

Gledura Benjámin is megcélozza a 8 milliós fődíjat

Románia tengerpartjának egyik üdülőközpontjában, Eforie Nordban március 15-től 26-ig rendezik a sakkozók egyéni Európa-bajnokságát.

A teljes nyereményalapot 100 ezer euró jelenti, amelyből a végső győztes 20 ezer eurót (8 millió forintot) tudhat a magáénak. Erre pályázik az egri nemzetközi nagymeste, Gledura Benjámin is.

Gledura Benjámin (balról) 66. helyen áll a világranglistán
Gledura Benjámin (balról) 66. helyen áll a világranglistán
Forrás: chess.com

A 2658 Élő-ponttal rendelkező és ezzel a világranglista 66. helyén álló versenyző mellett a magyar színeket Bodrogi Bendegúz, Bognár Csaba, Csonka Balázs, Gleb Dudin, ifj. Gombocz Ferenc, Kántor Gergely, Kozák Ádám, Palczert Mátyás és Pásztor Balázs képviseli.

A 11 fordulós, svájci rendszerű viadalra mintegy 40 ország 400 játékosa nevezett, köztük 103 nagymester, 77 nemzetközi mester és 71 FIDE-mester. Az Európa-bajnokságról 20 játékos kvalifikálhatja magát az idei FIDE-világkupára.

Az 1. forduló vasárnap 15 órakor kezdődik. A partikat élőben az ECU TV-n és az ECU YouTube-csatornáján lehet követni.


 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a heol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában