KÉZILABDA

2018.03.18. 18:14

B. Braun: a hajrában mindenkin érződött a felelősségvállalás

Nyerő huszonegy a mátralajiakak részéről.

Földöntúli, vagyis inkább földközeli boldogság az utolsó pillanatban esett gyöngyösi gólt követően Fotó: Czímer Tamás

A férfi NB I 21. fordulójában Mitar Markez az utolsó másodpercben szerezte a B. Braun Gyöngyös csapatának győztes találatát. A vendégeknél Hudák Henrik sérülés miatt nem léphetett pályára, míg Konkoly Csaba mellett másodedzőként ezen a találkozón mutatkozott be Sándor Ákos, aki Nigrínyi Tibor helyét vette át. Az első félidőben jobbára a Kalász, a másodikban a B. Braun játszott fölényben.

BUDAKALÁSZ–B. BRAUN GYÖNGYÖS 25–26 (13–12)

Budakalász, 220 néző. V.: Herczeg, Südi.

BUDAKALÁSZ: Váczi – Sinkovits 1, Reznicek 2, NAGY B. 6, Mazak 3, Berggren 5 (3), Bohács 3. Csere: BOROS (kapus), Czina, Józsa, Leimeter, Fekete D. 3, Nemes 2, Sutka, Tóth Á. Edző: Forgács Gyula

GYÖNGYÖS: TÓTH M. – URBÁN 4, MARKEZ 5, Sipeki, Martins, Loncar 3, Németh T. 1. Csere: Holló M. (kapus), M. Mikita 3, Gerdán, Duris 1, KOVACSICS 5 (5), Lele 1, István P. 1, Krivokapics 2. Edző: Konkoly Csaba

AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–1, 12. p.: 7–5, 18. p.: 10–8, 24. p.: 12–10, 36. p.: 15–16, 42. p.: 18–19, 48. p.: 19–20, 54. p.: 22–22.

KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 12 perc.

HÉTMÉTERESEK: 4/3, ill. 7/5.

FORGÁCS GYULA: – Koncz András korábbi kiválásától kezdve, statikussá és nehézkessé vált a támadójátékunk. Bár a védekezésünkben látok fejlődést, hetek óta nem érjük el a korábban jellemző gólszámot. Nagyon sokat kell dolgozni, hogy javuljon a támadójátékunk, mert jelenleg ebben látom a legfőbb hiányosságot.

KONKOLY CSABA: – Nehéz időszakot élünk, felfokozott hangulatban vártuk a találkozót. A játékosaimat feltétlenül dicséret illeti a lelkesedésükért és a győzni akarásért. Amit taktikailag elterveztünk, azt nagyrészt sikerült megvalósítani. A hajrában mindenkin érződött a felelősségvállalás.

KÖVETKEZIK: B. Braun Gyöngyös–Dabas, március 24., szombat, 16.00.