2017.07.27. 20:56

Drift-menők füstölése

Szeredi László félig hazai pályán versenyez.

A háromszoros Eb-győztes Kerényi Ádám idén pontozóbíró lesz Fotó: Lénárt Márton

Remek helyszín, csábító pénzdíj és jelentős kihívás. A Westlake Hegyi Drift-kupa Bélapátfalván a maga nemében egyedülálló rendezvénynek számít, ahol a hétvégén önálló versenyen – vagyis nem az ob részeként – csúsztatják autóikat a nevezők. A Bélkő hegyen és környékén ötödik alkalommal tehetik magukat és gépeiket próbára a pilóták.

Félig hazai pályán

Szeredi László tavaly indult először a hegyen semi-pro kategóriában, ahol nagyon jól teljesített, ugyanis harmadik helyezést ért el, a 2016-os országos drifted semi-pro kategóriában pedig második lett. Egriként félig meddig hazai pálya számára Bélapátfalva. Autója egy 360 lóerős BMW E36 Coupe.

Jelen a magyar bajnok

A 2016-os magyar bajnok, kétszeres bronzérmes Simon Csaba eddig az összes Hegyi Driften indult a Bélkő-hegyen, ahol tavaly másodikként végzett. Idén is az 550 lóerős Nissan S13-as autóval versenyez.

Nagy nyomás alatt

Giltner Attila Gábor főszervező, arról tájékoztatta a Hírlapot, hogy mivel különleges eseményről van szó, elsősorban azok neveznek, akik kellően felkészültnek érzik magukat, és nagy nyomás alatt is képesek kiváló teljesítményre, no meg persze a nézők szórakoztatására.

Kiemelt pénzdíjért

A szervezők több mint félmilliós pénzdíjat, egész pontosan 600 ezer forintot osztanak szét úgy, hogy a győztes pilóta 350 ezret vehet át. Az előnevezések alapján több mint húsz induló küzd majd a jelentős summáért, miközben a többi program is hívogató.

A heggyel jó lesz vigyázni! Fotó: Lénárt Márton