Jól játszottak az egriek Fotó: Lénárt Márton

A férfi NB I. B 9–12. helyért zajló rájátszása első párharcának 3. mérkőzésén:

EKE Eger KOK–Falco KC Szombathely U23 81–78

(18–17, 15–23, 30–19, 18–19)

Eger, Eszterházy csarnok, 50 néző. V.: Goda L., Major Á., Nepp L.

EKE: MÉSZÁROS B. 16 (9), ILLÉS B. 22, SZICSÁK B. 13, CSÁKVÁRI CS. 12 (3), Papp B. 3 (3). Csere: Szabó G. 6 (6), Ungi K. 4, Megyes Á. 1, Horváth R. 4, Pomázi P., Beák B., Kiss B. Edző: Váczi Péter.

Az első mérkőzésen aratott egri diadalt (80–70) követően, vendégként alulmaradt (67–78) az EKE, így a párharcot eldöntő találkozóra ismét Egerben kerülhetett sor.

Váczi Péter: – Lendületesen kosárlabdázó, motivált Szombathellyel találkoztunk. A győzelmünket elsősorban annak köszönhetjük, hogy a harmadik negyedben sikerült kiharcolni nyolc-tíz pontos előnyt, ami elegendőnek bizonyult a mérkőzés megnyeréséhez.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharcot nyerte: az EKE-Eger-KOK 2–1-es összesítéssel.

Az egri egyetemisták a folytatásban a Motax-Pápai KC együttesét búcsúztató DEAC U23-as csapatával mérkőzhetnek a kilencedik helyért. A szintén két győzelemig tartó párharc első mérkőzését csütörtökön 18.30 órától Debrecenben rendezik.