
Román Bálint. Egyéni arany Beküldött fotó
A veterán korcsoportban tradicionális íjjal indult Nahóczki Péter mindhárom nap fölényesen vezetett, olyannyira, hogy az egyéni döntő előtt a pontszámai alapján már biztosnak számított a győzelme. A tőle „elvárható” módon igencsak leiskolázta a mezőnyt, méltó módon a megszerzett világbajnoki aranyhoz.

Nahóczki Péter. Egyéni arany Beküldött fotó
A felnőtteknél vadászirányzékos csigás íjjal Lakatos Tamás volt érdekelt, aki az első nap végére egy technikai malőr miatt nem tudott az első háromba bekerülni, amit azonban a folytatásban behozott, s a második helyen végzett. Az utolsó versenynapon gyűjtött még egy pár pontot, ám nem érte utol az első helyezettet. Ezzel együtt az egyéni döntőben megtartotta a helyét. A vb-ezüst ebben a kategóriában hatalmas eredmény. A csapatversenyből is jó pozícióban került ki, viszont egy társa szerencsétlen lövése miatt itt is „csak” az ezüstéremre futotta.

Lakatos Tamás. Egyéni ezüst Beküldött fotó
Vadászirányzékos csigás kategóriában a kadet korú Molnár Brendon Ruben kezdettől fogva magabiztosan versenyzett, az első napot a második helyen zárta nagyon jó pontszámmal. Utána azonban kicsit „megrogyott”, így a harmadik helyen végzett.

Molnár Brendon. Egyéni bronz Beküldött fotó
A gyulai tradicionális íjász vb Nahóczki Péter is indul, majd szeptember végén a 3D ob-n az Uni SE világbajnokainak vélhetően „sétagalopp” lesz megszerezni a magyar bajnoki címeket is.
Több mint egyperces vastapssal jutalmazta meg őket – az egész világ
– Milyen egy világbajnokság lebonyolítása? Nehéz, nagyon nehéz – kérdezett vissza, s egyben válaszolt is Román Péter, az UniSE alelnöke. – Éppen ezért még idén január végén „lefoglalta” a Magyar Íjász Szövetség az Unicornis Egri Íjász SE tagjait, hogy biztos legyen a siker. Számos versenyt bonyolítottunk már le, apróbbat-nagyobban egyaránt. Az igazi mérföldkövet azonban a tavalyi jelentette, amikor a gödöllői IFAA 3D vb-n vettük ki részünket a pályaépítésekből. Az akkori visszhangok hatására döntött úgy a 3D szakmai bizottsága, hogy nekünk kell az idei IAA vb-t megépíteni. „Segítségként” annyit kaptunk, hogy megmutattak nekünk három nagyobb dombot. Adtak a kezünkbe egy listát, hogy a háromszor huszonnyolc lőállást milyen típusú célokkal lássunk el, és sok sikert kívánva magunkra hagytak. Magyarán: szabad kezet kaptunk mindenben. Saját elképzeléseinknek megfelelően alakítottuk ki a három pályát, ahol a három napon zajlott a világbajnokság. Négy nap alatt lettünk kész a pályákkal, szó szerint a nulláról indulva. A szövetségnél erre még plusz két napot szántak – nekünk azonban ez a tempónk. Hogy milyen volt a visszhang a versenyzők részéről? Nos… Ennyi gratulációt még sosem kaptunk, pedig már volt részünk jó párban. Sok versenyző az érkezésekor keserédes mosollyal a szája sarkában nyugtázta a tényt, hogy mi vagyunk a szervezők, ugyanis ez azt jelenti, hogy nagyon oda kell tennie magát mindenkinek, ha dobogóra akar állni. De végül megkaptuk azt, amit szerettünk volna: a díjátadó helyszínén több mint egyperces vastapssal jutalmazott meg bennünket szó szerint az egész világ – zárta szavait Román Péter, aki fia, Bálint világbajnoki címének is örülhetett.
85 magyar medál
Az íjak húrja 190 ezer alkalommal pendülhetett meg a világbajnokságon, ahol a magyar csapat 32 arany-, 24 ezüst- és 21 bronzérmet gyűjtött egyéniben, amit a mieink még megfejeltek csapatban szerzett két arannyal, egy ezüsttel és két bronzzal.