Hírek

2005.04.12. 08:46

Varázsos madridi gólparádé

Még így is hat pont a Real hátránya Az El Clásico, a Real-Barcelona-csúcsrangadó (4-2) talán valóban az év futballmeccse volt. Sajnálhatja, aki nem látta!

Árvay Sándor

A szakértők esetleg fanyaloghatnak, hogy jó, jó a támadó szellemű futball, de azért nem árt a védekezéssel is törtődni. A futballt szórakozásnak, élvezetes időtöltésnek tekintő néző azonban egyértelműen örvendezhetett a látványos spanyol örökrangadón, hiszen világsztárok előadásában nemcsak gólparádét, de minőségi játékot kapott.

A felfokozott hangulat nem éreztette hatását a pályán: a szereplők kizárólag a focival törődtek. Ennek is köszönhető például a világrekordnak számító részadat: az első félidőben 39 percen át volt játékban a labda! Mindössze hat perc holtidő – a többi varázslat, lüktetés, sok ragyogó megoldás, gól.

Az idén minden fontos veszíthetőt el is vesztő madridiak brazil mágusa, Wanderley Luxem-burgo a csapatba bebetonozott Figo helyett Owent jelölte harmadik csatárként. S a fővárosiak Zidane és Ronaldo fejesgóljaival húsz perc alatt sokkolták a látogatókat, s noha Eto’o szépített, Raul és a szünet után az edzői bizalmat jó játékkal megháláló Owen tovább növelte a madridi előnyt. Ronaldinho már csak kozmetikázta a nagy ütést…

Született: Goiânia, 1969. június 2.

Klubjai: Goiás (1987–92), Sion (1992–1993), Botafogo (1994–1996), Corinthians (1997), Vitória (1997), Botafogo (1998), Fluminense (1999), Cruzeiro (1999), Vila Nova (1999), Sao Caetano (2000), Botafogo (2000), Vila Nova (2001), Santa Cruz (2001), Újpest (2002 tavasz), Brasiliense (2002), Atlético Goianiense (2003), Tupy (2003), Jorge Wilstermann (2004), Volta Redonda (2004. október–)

sikerei: Copa América-ezüst (1995), Magyar Kupa-győztes (2002), brazil gólkirály (1995)

A rangadóra összeszedte magát

A Real Madrid kétszeres világbajnok brazil csatára, Ronaldo (29) nem remekelt ebben az idényben. Harminc bajnoki fellépésen 12 találatot jegyzett, s bevallotta, már nem mindig a futball körül forog az élete. A rangadóra összeszedte magát a világ legjobb labdarúgója címet háromszor elnyert klasszis: előbb Zidane fejére varázsolt egy gólpasszt, majd ő fogadta Beckham ívelését, s bólintotta Victor Valdes kapujába. Meghatározó egyénisége volt a madridi gárdának.

Nem mosolygott, és dicsérte Ronit

A Barcelona mosolygós brazil világbajnoka, Ronaldinho (25) ezúttal nem tudott vezéregyéniséggé válni, noha a 73. percben, 4-1-es madridi vezetésnél csodás szabadrúgásgólt emelt 18 méterről Iker Casillas hálójába. „Ragyogó dolog gólt lőni, de ha ezt vesztes meccsen teszed, senki sem örül igazán” – morfondírozott, s még hozzátette, volt esélyük, de sokat hibáztak. Madridi honfitársáról: „Roni remekül játszott, ma is a ő világ legjobb csatára…”

3. Sevilla 52 pont Az „újpesti” Túlio ontja a gólokat Az Újpestről három éve szinte kiutált brazil Túlio 35 évesen is remek formában futballozik. A riói állami bajnokságban (campeonato carioca) nyolcadik mérkőzésén 12. gólját szerezte meg. Nagy része volt abban, hogy csapata 4-3-ra legyőzte a döntő első mérkőzésén a sokkal esélyesebb Fluminensét. A visszavágót vasárnap játsszák.

Túlio 2002-ben alig négy hónap után távozott Újpestről. Utána szinte félévente váltott klubot, sehova sem kötelezte el magát hosszabb időre. A Brasiliensével megnyerte a harmadosztályú országos bajnokságot, majd a Jorge Wilstermann csapatával Bolíviában megnyerte a Copa Aerosult. Túlio Humberto Pereira Costa Született: Goiânia, 1969. június 2.

sikerei: Copa América-ezüst (1995), Magyar Kupa-győztes (2002), brazil gólkirály (1995) A rangadóra összeszedte magát A Real Madrid kétszeres világbajnok brazil csatára, Ronaldo (29) nem remekelt ebben az idényben. Harminc bajnoki fellépésen 12 találatot jegyzett, s bevallotta, már nem mindig a futball körül forog az élete. A rangadóra összeszedte magát a világ legjobb labdarúgója címet háromszor elnyert klasszis: előbb Zidane fejére varázsolt egy gólpasszt, majd ő fogadta Beckham ívelését, s bólintotta Victor Valdes kapujába. Meghatározó egyénisége volt a madridi gárdának. Nem mosolygott, és dicsérte Ronit A Barcelona mosolygós brazil világbajnoka, Ronaldinho (25) ezúttal nem tudott vezéregyéniséggé válni, noha a 73. percben, 4-1-es madridi vezetésnél csodás szabadrúgásgólt emelt 18 méterről Iker Casillas hálójába. „Ragyogó dolog gólt lőni, de ha ezt vesztes meccsen teszed, senki sem örül igazán” – morfondírozott, s még hozzátette, volt esélyük, de sokat hibáztak. Madridi honfitársáról: „Roni remekül játszott, ma is a ő világ legjobb csatára…” -->