Hírek

2007.03.23. 11:07

Kiütéses magyar győzelem

Harmadik csoportmérkőzését is megnyerte a parádésan játszó magyar női vízilabda-válogatott

BAMA

Az olaszokkal szemben elért döntetlent, majd az új-zélandiak elleni győzelmet követően harmadik csoportmérkőzését is megnyerte a magyar  női vízilabda-válogatott a melbourne-i világbajnokságon: a pénteki összecsapáson Kuba csapatát verte tizenöt góllal.

A magyar csapat számára a csoportelsőség s ezzel együtt a közvetlen negyeddöntős szereplés kiharcolása volt a tét, ehhez a lehető legnagyobb különbséggel kellett legyőzni a kubaiakat. A forduló előtt az olaszok és a magyarok egyformán három ponttal álltak, előbbieknek - akik 9:40-től az új-zélandiakkal mérkőznek - két góllal jobb volt a gólkülönbségük.

Godova Gábor játékosai éppen ezért nagy igyekezettel vetették magukat a küzdelembe, és a papírformának megfelelően irányították is a mérkőzést, ugyanakkor nem minden szakaszban ment úgy a játék, mint ahogy azt szerették volna, szép számmal akadtak eladott labdák és elrontott lövések. A szakvezető nem is hagyta szó nélkül az elpuskázott lehetőségeket.

Az első negyed után 3-1, a másodikat követően 7-2 volt az állás, és ugyan a harmadikban is nőtt a különbség (10-3), a kidolgozott helyzetek alapján lényegesen jelentősebb is lehetett volna.

A negyedik szakaszban viszont parádéztak a magyarok, az egyre inkább elfáradó karibiaktól sok labdát szereztek, remek gólokat lőttek, távolról és közelről egyaránt. Kilenc-egyre nyerték ezt a  negyedet, vagyis nyolc góllal növelték az addigi héttalálatos különbséget. A legeredményesebben Valkay Ágnes játszott, öt gólt lőtt, de majdnem ilyen jól teljesített a négy találatig jutó Stieber Mercedes is.