2009.10.15. 14:44
Brutalitás a medencében: megvadult pólóslányok
Két nővér támadt rá az ellenfél egyik játékosára a holland bajnokságban. A nő majdnem megfulladt, az ügy a bíróságon folytatódik.
Sima, normális mérkőzésnek indult a SG Twente–NZC Need női vízilabda összecsapás 2008-ban. Minden rendben ment egészen addig míg a Need csapata gólt nem dobott. A két nővér a Twentéből ekkor rátámadt az ellenfél egyik játékosára, majd vízalá húzták. Több mint harminc másodperc is eltelt már, mikor a két csapat játékosainak sikerült kimenteni a "megvadult" nők kezeiből a játékost.
Jövő hét csütörtökön dönt a bíróság az ügyről. Az ügyész az idősebb nővérre 240 órás, míg a fiatalabbra 180 órás közmunka kiróvását követeli. Továbbá 3300 eurót kellene fizetniük kártérítésként a megtámadott hölgynek.