Hírek

2012.07.28. 21:36

Kis Gergő hatodik, Hosszú Katinka negyedik

A szombaton döntőbe jutott úszóink közül Hosszú Katinka fél távig az élen volt, végül épphogy lecsúszott a dobogóról.

MTI

Kis Gergő a hatodik helyen végzett 400 méteres gyorsúszásban szombaton a londoni olimpián. A 24 éves magyar versenyző - aki végig a mezőny második felében tempózott - 3:47.03-as idővel ért célba, ezzel nem sikerült megjavítani a délelőtti előfutamban úszott 3:46.77 perces idejét. A számot a kínai Szun Jan nyerte a címvédő dél-koreai Park Te Hvan, és az amerikai Peter Vanderkaay előtt.

Hosszú Katinka a negyedik helyen végzett 400 méteres vegyesúszásban olimpián. A számot világcsúccsal nyerte a mindössze 16 éves kínai Si-ven Je. A 23 éves magyar versenyző nagyszerűen kezdett, pillangón jelentős előnyre tett szert, amiből háton ugyan valamennyit elveszített, de a táv felénél így is elsőként fordult.  Mellen ráúsztak riválisai, és vissza is csúszott a harmadik helyre, majd a gyorson látszott, hogy nem tudja megfogni az élen haladó kínai, amerikai duót, a végére pedig elfáradt, így még egy ellenfele megelőzte őt.