Közélet

2009.11.01. 19:06

Öklöző-öröm Gyöngyösön

A gyöngyösi Dobrádi Csillának köszönhetően Heves megyei győztes is avattak a 13. magyar női felnőtt ökölvívó-bajnokságon, amelynek helyszíne három napon át Szilvásvárad volt.

Bódi Csaba

„Itt jobb, ha ütsz, mint ha rosszat szólsz, kemény légy, mint a Rolling Stones.” Az LGT együttes Boksz! című számát komolyan vették a gyöngyösiek. És Ducza Anita is. A nyíregyháziak mátraaljai városból származású válogatottja 13. bajnoki aranyérmét szerezte meg a festői szépségű bükki településen, ahol azonban a Debreczeni László, Metzger József, Székely Sándor és Trencsényi István edzette Gyöngyösi Sportiskola tagjai is tettek arról, hogy egykori társuk nyomdokaiba lépjenek.

[caption id="" align="aligncenter" width="350"] Dobrádi Csilla a 46 kilósoknál állhatott a dobogó tetejére Beküldött fotó.
[/caption]

Itt elsőként az uniós Európa-bajnoki bronzérmes Dobrádi Csilla említendő. A 46 kg-os bunyós a döntőbe jutásért rendezett mérkőzésen Csapó Ágnessel került össze. Az University BC ökölvívója, a tavalyi év bajnoka, idén augusztusig a gyöngyösieket erősítette, mi több, a klub neki köszönheti első női ob-aranyérmét. Dobrádit azonban ez nem zavarta, 3:2-es pontozással győzött, majd a fináléban Curi Mónikával (Halásztelek) szemben egyhangú pontozással érdemelte ki a legfényesebb medált.

A plusz 81 kg-ban nem hirdettek győztest

A felnőtteknél 30 egyesület 67, a junioroknál 20 klub 24 bunyósát felvonultató viadal további GYSI-s dobogósaként  a junioroknál induló Balogh Csilla úgy lett bajnok, hogy egyedül volt súlycsoportjában, így már a mérlegelés után röpke ünneplést tarthatott.

Debreczeni mester azonban 60 kilóban is, ahol remek öklözéssel ezüstérmet is szerzett. A másik második hely Köles Katalinnak jutott. A 81 kilóban érdekelt versenyző már a hatodik ob-medáliáját gyűjtötte be, ezúttal a világ- és Európa-bajnok Kovács Máriával szemben maradt alul. Bronzot nyertek az Erdős-testvérek: Krisztina a juniorok 60 kilós súlycsoportjában, míg nővére, Mariann, a felnőttek hasonló kategóriájában érdemelt ki harmadik helyet.

A Nagyfügedről származó, idei Eb-bronzérmes Csík Mónika (NYVSC) a 48 kilósoknál állhatott a dobogó legfelső fokára. Az 51, az 57 és 60 kg-ban a nagy indulói  létszám miatt viszont nem tudtak győztest hirdetni, mert a háromnapos viadal  végére csak az elődöntőkig jutottak el. Ezekben a kategóriákban a  finálékat jövő szombaton, Hajdúszoboszlón, az ifjúsági fiú ob után  rendezik.

A 60 kilósoknál „egri fináléra” kerül majd sor, de EVSI-versenyző nélkül. Ennek magyarázata, hogy ex-megyeszékhelyiként Szabó Beáta a DVSC, míg ellenfele, Tóth Zsófia a Salgótarján színeiben lehet ob-első. Vitányi Antalék nagy bánatára. A sportiskolások azonban nem búslakodnak, mert jól tudják: keménynek kell lenni, mint a Rolling Stones.

Házigazdák: szívélyesség és szépség

Most először hirdették a mezőny tagjai számára szépségversenyt. A 45 induló közül aztán a zsűri Busa Dalmát találta a legvonzóbbnak. A miskolci győztes udvarhölgyeként András Nikoletta (Tatabánya) és Kis Varga Bettina (Pécs) kapott elismerést.

Erdélyi Mihály, a Heves Megyei Ökölvívó Szakszövetség elnöke, nagyszerű partnerre talált a Szaniszló László polgármester vezette szilvásváradi önkormányzatban. A házigazdák mindenben a résztvevők rendelkezésére álltak, olyan vendéglátásában részesítve a versenyzőket, az edzőket és a bírókat, amely párját ritkítja.

A plusz 81 kg-ban nem hirdettek győztest Dobrádi Csilla a 46 kilósoknál állhatott a dobogó tetejére Beküldött fotó. -->