Közélet

2010.11.14. 07:03

Leépítés két lépésben - megszűnik az iroda

A polgármesteri iroda megszűnésével nyolc dolgozójától válik meg a gyöngyösi önkormányzat.

HEOL

A gyöngyösi polgármesteri hivatalban jelenleg 178-an dolgoznak. A város vezetése úgy véli, ez a létszám az elvégzendő feladatokhoz viszonyítva több, mint amire szükség lenne. Legutóbbi - zárt - ülésükön határoztak arról a képviselők, hogy a polgármesteri iroda megszüntetésével nyolc dolgozótól megválnak. A jövőben várhatóan - a hatékony munkát nem veszélyeztető mértékben - további munkahelyek is megszűnnek majd.

Dr. Réthy Béla alpolgármestertől megtudtuk: a testületi ülésen nem arról vitáztak a képviselők, hogy szükséges-e a létszám racionalizálása, csak arról: egy vagy két lépésben kellene-e megtenni. Az első lépést a polgármesteri iroda megszüntetése jelenti. Az ott dolgozók közül egyébként nem mindenkit érint az elbocsátás, vannak, akik maradnak a hivatalban, csak más területen kapnak munkát.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a heol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!