2008.01.11. 11:28

Honfi sítájfutó bajnok, Simon és Lajszner ezüstérmes

Egerből hárman is szereztek érmet az Eplény térségében lebonyolított sítájfutó országos bajnokságon.

B. Cs.

[caption id="" align="alignright" width="278"] Honfi Gábor (balra) és Lajszner Attila váltóban a második helyen végzett. Beküldött fotó.
[/caption] Veszprémtől nem messze, Eplény térségében került sor az új év első sítájfutó országos bajnoksága. Nyitányként középtávon, a második napon váltóban dőltek el a bajnoki helyezések.

Egerből hárman is szereztek bajnoki érmet. Középtávon a felnőtt nők mezőnyében Simon Ágnes (Egri Testedző Club) a harmadik helyen síelt a célba. A férfiak 45-ös kategóriájában több mint 15 perces (!) előnnyel Honfi Gábor (Egri Spartacus SE) magabiztosan lett országos bajnok, míg a 35-ös kategóriában Lajszner Attila (ESP) kisebb technikai malőr után (eltört a térképtartója) harmadikként ért be. A váltóbajnokságon is jutott érem az Egri Spartacus SE szenior duója jóvoltából. Nagy csatában, mindössze egy másodpercre elmaradva a győztestől, az értékes második helyen végzett a Honfi Gábor, Lajszner Attila kettős alkotta Szparis páros. Az idei sítájfutó idény következő országos bajnokságára, normál és sprint távon február első hétvégéjén kerül sor Mátraszentimrén.