2008.02.24. 21:02

A Szolnok harmadszor is kipipálva

Helli Hajnalka és Kolman Viktória nélkül is jobb volt az Agria RC Eger röplabdacsapata.

S. K.

Az NB II-es női röplabda-bajnokság Középcsoportja rájátszása 2. fordulójában: Szabóker-Agria RC Eger – Szolnoki RK SI 3–2 (23, –17, 9, –22, 8) Eger, 150 néző. V.: Péterfy, Zvara. EGER: PETRÁS, DOBOS, TÓTH E., IMREH, KOVÁCS B., KOVÁCS A. Cs.: MAJOROS (liberó). Edző: Sulyok István.

Az eredmény alakulása: 1. játszma: 5–7 18–16 23–20 2. játszma: 7–3 11–16 17–23 3. játszma: 8–6 11–7 23–9 4. játszma: 6–11 16–17 22–24 5. játszma: 8–2 9–4 14–8

A két csapat immár harmadik alkalommal találkozott a bajnokságban, az alapszakasz mindkét mérkőzését az egriek nyerték. Az anyai örömök elé néző Helli Hajnalka, és a munkahelyi elfoglaltságai miatt távol maradó Kolman Viktória ezúttal nem állhatott Sulyok István edző rendelkezésére, a gárda azonban nélkülük is otthon tartotta a bajnoki cím szempontjából nagy jelentőséggel bíró két pontot.

A 84 percig tartó összecsapáson az egriek nemcsak fiatalságban, de tudatosságban is ellenfelük fölé nőttek, ami döntőnek bizonyult. A találkozót követően a szurkolók már bajnokcsapatként ünnepelték övéiket, ehhez azonban elsőként a csoportgyőzelmet kell megszerezni. A tabellán listavezető megyeszékhelyi együttes előnye immár négy pont a Szolnok előtt, ami több mint biztató. A találkozót a helyszínen tekintették meg a feljutásért folytatott küzdelemben várható ellenfelek is, akik a mérkőzés után elismerően szóltak az egriek játékáról.

Sulyok István: – A győzelmet Kolman Viktóriának ajánljuk. Bízunk benne, hogy az ezúttal hiányzó csapatkapitány a következő mérkőzésen ismét az együttes rendelkezésére áll.

Juniorok: Agria RC-EVSI – Szolnok 3–0 (14, 20, 18).

Következik: Közgáz – Agria RC, március 1., szombat, 11.00.