2008.02.29. 20:25

Tizenöt gólos győzelem az angolok ellen

A magyar futsal-válogatott 15:0 arányú győzelmet aratott Anglia csapata ellen Gyöngyösön, a futsal világbajnoki selejtező tornán.

Fenyves Balázs

Nehezen lendült bele a játékba a magyar válogatott, a találkozó elején leginkább csak ismerkedtek egymással a játékosok. Az első gólra a 7. percig kellett várni. Ez a találat azonban "átszakította a gátat", innentől már igazi örömfoci tanúja lehetett a teltházas gyöngyösi közönség.

A félidőben a mezőny legjobbja az angol kapus, Dean Thornton volt, hazai részről pedig a Madarász János és Lódi Tamás vezényelte első sor villogott igazán. A második félidőben aztán tovább szaporodtak a hazai gólok, s a látványos megoldások mellett arról sem szabad megfeledkezni: immár a második kapott gól nélküli meccsét hozta a magyar válogatott. Ez jó reményeket ad a vasárnap esti, lengyelek elleni sorsdöntő találkozóra.

Kozma Mihály szövetségi kapitány értékelése: - Örülök, hogy ilyen fegyelmezetten tudtunk játszani, és hogy a csapat ilyen gyorsan és pontosan játszott. Igazi csapatjátékot mutattak, ezért is tudtunk ilyen nagy arányú győzelmet aratni. Gratulálok a fiúknak.