2009.10.03. 20:23

Egerben is behódolt a Ferencvárosi TC II.

Az első félidőben szerzett két góljának köszönhetően győzte le az Egri FC a Ferencvárosi TC II. csapatát a labdarúgó NB III. Mátra-csoportja hetedik fordulójában.

Sike Károly

– Csodálatos első félidőt követően a szünet után sajnos kiestünk a ritmusból. Ezzel együtt természetesen nagyon örülünk a zöld-fehérek elleni győzelemnek – fogalmazott a Egri FC – Ferencváros II. mérkőzést követően László István, a megyeszékhelyiek vezetőedzője.
A fővárosiakat Craig Short távollétében ezúttal megbízott edzőként irányító Dejan Milovanovics értékelésében elmondta, a mérkőzés összképe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna:
– Az első játékrészt átaludtuk, azt szinte teljes egészében odaajándékoztunk a vendéglátónak. A térfélcserét követően már szervezettebbek voltunk, több lehetőségünk is adódott a gólszerzésre, de sajnos ezeket nem tudtuk értékesíteni – összegzett Milovanovics.

A labdarúgó NB III. Mátra-csoportja 7. fordulójának nyitómérkőzésén mindössze két percet kellett várni az első hazai ziccerre. Debreceni Dávid lépett meg a jobboldalon, beadásával Érsek Martint hozta szinte kihagyhatatlan helyzetbe, már a kapus is verve volt, amikor a fiatal támadó a kaput vette célba, ám egy vendégvédő még a gólvonal előtt felszabadított. A 7. percben aztán megszületett a találkozó első gólja. A kimaradt ferencvárosi lehetőség után az előrevágott labda Vígh Ferencet találta meg, aki néhány métert vezette a játékszert, majd a kimozduló vendégkapus mellett mintegy 16 méterről lőtt a kapu közepébe.

A 20. percben ismét Vígh Ferenc lőhetett volna gólt, ám a néhány méterről eleresztett lövése a kapus ölében halt el. Négy perccel később megduplázódott a egriek előnye. Szűcs Ádám baloldali szöglete után Káposzta Péter egy lépésről pofozta a labdát a hálóba. A szórványos Fradi-próbálkozások egyikét Matthew Lowton váltotta gólra. A szélről jövő szabadrúgást követően a Botló Ádámról kipattanó labdát a 30. percben az angol védő okosan tekerte el a hosszú felső sarokba.

[caption id="" align="aligncenter" width="334"] Vígh Ferenc (elöl) és Nyilasi Bálint párharcát előbbi nyerte. Fotó: Lénárt Márton
[/caption]

A rendkívül eseménydús első félidőt követően hasonlóan jó folytatásban bízott a városi stadionba kilátogatott mintegy 300 fős közönség, ám az első 45 percben tapasztalt, olykor szemre is tetszetős játékot a folytatásban már nem tudta megismételni az EFC. A második játékrészben a ferencvárosiak játszottak fölényben, Siróczki Gergőék szinte alig jelentettek veszélyt a vendégek kapujára. Kezdeményezőbb és lendületesebb volt az FTC II., de fölényüket nem tudták további gólokra váltani.

Ma lejátszotta soron következő bajnoki mérkőzését a Hevesi LSC Ro-Geo Global együttese is, amely a RAFC csapatát látta vendégül. Balázs Tihamér edző legénysége Jakab Sándor és Besenyei Zsolt találatainak köszönhetően már a szünetre kétgólos előnyre tett szert. A fordulás után hazai részről Urbán Péter is betalált, ezáltal még inkább megnyugtatóbbá vált az eredmény a hevesiek számára. A fővárosiak azonban nem adták fel, s végül 3–2-re szépítettek.

Az NB III. Mátra-csoportja 7. fordulójának szombati eredményei:
Egri FC – FTC II. 2–1 (2–1), Dunakeszi – Jászberény 3–5 (2–3), Hevesi LSC Ro-Geo Global – RAFC 3–2 (2–0).
A Balmazújváros – Püspökladány, Tura – Balassagyarmat, Gyöngyösi AK-Ytong – Putnok, és az Ózd – Maglód mérkőzéseket vasárnap 14.30-tól játsszák.