2009.10.25. 18:19

Egy egri pont Püspökladányból

Tizenegyesből szerzett gól jelentett döntetlent az Egri FC csapata számára a labdarúgó NB III. Mátra-csoportja 10. fordulójának mai mérkőzésén.

HEOL

Püspökladányi LE – Egri FC 1–1 (1–1) Püspökladány, 400 néző. V.: Fekete László (Katona L., Dobsonyi L.).
PÜSPÖKLADÁNY: Szalánczi Z. – Karacs Z., Kocsis M., Fülöp A. (Domokos I., 76.), Szatmári Cs. – Fegyverneki M., Szabó M. (Kálmán Z., 54.), Varga L., Bácsi Zs. – Domokos A. (Horváth R., 54.), Czibi L. Edző: Szabó László.
EGER: Botló Á. – Debreceni D., Hompoth B., Káposzta P., Szűcs Á. – Siróczki G. (Bartuska J., 85.), Jeney Gy. (Veréb Sz., 77.), Busai B., Balogh B. – Vígh F., Zsarnai R. (Érsek M., 72.). Edző: László István.

A gólok története. 17. perc: az egriek lesre állítással próbálkoztak, a művelet azonban sikertelennek bizonyult, a kilépő Czibi L. 11 méterről a hosszú sarokba lőtt, 1–0. 19. perc: jobboldali beadásba Szatmári Cs. kézzel ütött bele. A megítélt büntetőt Vígh F. értékesítette, 1–1.
A rendkívül lelkes, ám játéktudásban az egriek mögött járó hajdúságiakkal szemben a megyeszékhelyiek az első játékrészben többször kerültek gólhelyzetbe, ám a kínálkozó lehetőségeiket nem tudták gólra váltani. A második félidő már vegyes képet mutatott, ám az EFC ezzel együtt is győzelmi esélyt szalasztott el.

[caption id="" align="alignleft" width="334"] Vígh Ferenc értékesítette a 19. percben megítélt büntetőt. Fotó: Lénárt Márton.
[/caption]

Kiállítva: Hompoth B. (lökéséért) a 93. percben. Jók: Bácsi Zs., Varga L., Fülöp A., ill. Káposzta P., Jeney Gy., Siróczki G., Debreceni D.
Szabó László: – Rendkívül szervezett, jó csapat volt az ellenfelünk. Játékban az egriek fölé nőttünk, ám egy véleményes büntető valamint több, minket sújtó játékvezetői ítélet miatt két pontot elvettek tőlünk.
László István: – Továbbra sem tudjuk átlépni azt a határt, ami ahhoz kell, hogy felzárkózzunk az élmezőnyhöz.

További eredmények: Dunakeszi – Balmazújváros 1–0, Putnok – FTC II. 1–3, RAFC – Maglód 1–2, Tura – Ózd 4–1.