2009.10.18. 18:04

Gyöngyösön megszakadt a Püspökladány veretlensége

Kétgólos győzelmet aratott a Püspökladányi LE ellen a Gyöngyösi AK-Ytong a labdarúgó NB III. Mátra-csoportja 9. fordulójában. A PLE idénybeli első vereségét könyvelhette el.

HEOL

Eredmény:
Gyöngyösi AK-Ytong – Püspökladányi LE 3–1 (2–0)
Gyöngyös, 150 néző. V.: Kiss Attila (Jandó F., Pikó A.).
GYÖNGYÖS: Szén L. – Kovács Á., Nagy Á., Szilágyi N., Juhász B. – Tari, Csatlós, Takács – Kálmán J. (Huszár, 80.), Kiss I. (Sajtós, 65.) Molnár B. (Csohány, 67.) Edző: Majzik Zoltán.
PÜSPÖKLADÁNY: Szalánczi – Karacs Z., Kocsis M., Szatmári Cs. (Karacs G., 78.), Domokos – Varga L., Kálmán Z., Bácsi Zs., Kanál R. – Fegyverneki M., Czibi L. Edző: Szabó László.

A gólok története. 2. perc: Kovács Á. labdáját Kiss I. maga elé engedte és 16 méterről védhetetlenül vágta a kapu jobb sarkába, 1–0. 15. perc: Molnár Balázst szabálytalanul szerelték, a megítélt büntetőt Csatlós Cs. értékesítette, 2–0. 53. perc: Jobb oldali szabadrúgás után a lepattanó labdát Csatlós Cs. a léc alá vágta, 3–0. 85. perc: A kapuratörő csatár a védőkkel ütközött, a megítélt büntetőt Varga L. értékesítette, 3–1.

A gyors gólok megnyugtatták a gyöngyösieket. Az eddig veretlen vendégek nem sok veszélyt jelentettek a hazaiak kapujára. A magabiztosan és tartós fölényben játszó hazaiak akár nagyobb arányban is győzhettek volna.
Jók: Csatlós Cs., Nagy Á., Juhász B., Tari Z., Kiss I., ill. Szalánczi, Varga L.
Majzik Zoltán: – Ismét rangadót játszottunk, és most sikerrel vívtuk meg, mert erősek, masszívak és gólra törőek voltunk, illetve a támadó és védekező játékunk egyensúlyban volt. Csendesen és pontosan dolgozunk tovább.
Szabó László: – Gratulálok a hazaiaknak!