2009.10.27. 17:49

Nagy bajban van edzője szerint a hevesi csapat

A férfi kézilabda NB II. Keleti-csoportja 7. fordulójában az Abonyi KC vendégeként aratott fölényes győzelmével dobogóra lépett az Eger-Eszterházy SE. Nagy bajban van viszont az SPB-Hevesi SE.

HEOL

NB II., Kelet, férfiak
A 7. forduló mérkőzésein:

Juhász ''99-Füzesabonyi SC – Gyömrő VSK 24:24 (12:14)
Füzesabony, 150 néző. V.: Pusztai T., Sipos L.
FSC: GULYÁS – Kollányi 1, Veres K. 3, Bánik 1, Nagy A. 4, Veres A. 4, Gáspár 1. Cs.: Tolnai, Csajbók, KOVÁCS P. 7, Pásztor P. 2, TÓTH A. 1, Kovács R., Bíró. Edző: Tóth Benedek.
Kiállítások: 4, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 4/2, ill. 1/1.

A mérkőzés elején, 5:0-ás vendég vezetésnél, időkérés után kezdte meg a felzárkózást a hazai csapat, amely a második félidő elején a vezetést is átvette. Nagyobb előnyt azonban nem sikerült kiharcolni, így meg kellett elégedni a döntetlennel.
Tóth Benedek: – A védekezésünk ismét jól működött, viszont pontatlan támadásaink miatt inkább vesztettünk, mint nyertünk egy pontot.
Ifik: 32:24 (14:16). Ld.: Bánrévi 11.

Hús és Csemege-Hevesi SE – Albertirsa TKSC 20:23 (10:11)
Füzesabony, 100 néző. V.: Fülöp I., Nyéki L.
HEVES: SIPOS – Prisztóka 3, Steczina 1, Csikós, Nagy Zs. 3, Kása 3, SALLAI 4. Cs.: Szőllősi, Nagy B., Csörgő 2, Terenyei Ákos, Bagdi A., Bagdi Sz., Vereb I. 4. Edző: Holló László.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/2.

Végig kiegyenlített mérkőzésen, a helyzeteit jobban kihasználó, listavezető vendégcsapat ellen nem tudtak meglepetést okozni a jól küzdő hevesiek.
Holló László: – Nagyon jól védekeztünk, de a döntő pillanatokban és a végjátékban sajnos hibáztunk.
Ifik: 31:20 (16:8). Ld.: Bagdi, Zsemberi S. 7–7, Szabó 5, Luzsi Z. 4.

Abonyi KC – Eger-Eszterházy SE 22:31 (8:14)
Abony, 150 néző. V.: Major G., Kóródi B.
EGER: RUTKA – Szűcs M. 2, LAKATOS T. 10 (6), VARJÚ, Garancz 1, FIBECZ 9, Szűcs D. 3. Cs.: IVÁNYI (kapus), Hevér 1, TERENYEI ÁKOS, MAKÓ 2, Tamás Á. 2, Zsákay, Kása 1. Edző: Kékesi László.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 6/3, ill. 7/6.

Az egriek védekezése Terenyei Ákos vezetésével remekül működött, elől pedig a Lakatos Tamás, Fibecz Zoltán kettős volt elemében. Varjú Péter remekül irányított, labdáival nagyszerűen szolgálta ki a társakat.
Kékesi László: – Rendkívül értékes győzelmet arattunk, végre a gólkülönbség is megfelelő volt.
Ifik: Abonyi KC – Eger SE-Sportiskola 28:44 (10:24). Ld.: Tamás Á., Tamás T. 9–9, Szűcs M., Péter 7–7, Molnár 5.

A 6. forduló mérkőzésein:

Hajdúböszörményi TE – Eszterházy KFSC 30:37 (17:16)
Hajdúböszörmény, 50 néző. V.: Kocsmáros A., Veress F.
EKFSC: Kuzman – HOLOVITZ 2, PONYI SZ. 11, VARGA 5, Cseh 2, BALOG RENÁTA 9, ŐRI 4. Cs.: Borbás (kapus), NÉMETH J. 3, Benedek 1, Dancs, Pothurszki, Vizes, Ponyi P. Edző: Hegedűs Tibor.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill 3/3.

Kiegyenlített első félidőt követően a fordulás után határozottabbá vált az egriek védekezése, ami eredményes támadójátékkal párosulva újabb értékes győzelmet eredményezett.
Hegedűs Tibor: – A második félidei javuló védekezés és kapusteljesítmény, valamint a végig hatékony támadójáték hozta meg az újabb fontos sikert.
Ifik: 38:28 (20:16). Ld.: Vizes 12, Őri 7, Benedek 5.

Fenstherm-Füzesabonyi SC – Mátészalkai MTK 30:34 (17:13)
Füzesabony, 100 néző. V.: Konyári I., Molnár E.
FSC: TÖRÖK 1 – Kerekes 3, Lukács K. 2, Erdélyi 6, NAGY B. 2, Molnár N. 12, Atkári 3. Cs.: Dobrocsi (kapus), Tamasi, Komáromi, Tóth V., Póta D., Kovács V. 1, Lányi G. Edző: Atkári Lajos.
Kiállítások: 14, ill. 16 perc.
Hétméteresek: 7/6, ill. 13/11.

A jó erőkből álló Mátészalka ellen az első játékrész közepén még öt góllal vezettek a füzesabonyiak (12:7). A második játékrész elején elveszítette a fonalat az FSC, a sorozatos védekezési és technikai hibákat kihasználva fordított a vendégcsapat.
Atkári Lajos: – Védekezésünk különösen a második félidőben hagyott némi kívánnivalót maga után. Kár, hogy a játékvezetés színvonala méltatlan volt a rangadóhoz. Tevékenységük döntően befolyásolta a mérkőzés végeredményét.
Ifik: 37:31 (24:19). Ld.: Kovács V. 16, Tóth V. 6, Gyöngyösi 4.

SPB-Hevesi SE – Püspökladány TSE 21:32 (9:16)
Füzesabony, 80 néző. V.: Turák L., Hovány I.
HEVES: Korcsmár Zs. – Balázs T. 4, Kiss E. 3, Farkas Á. 5, Csikós E. 1, Antal E. 3, Balázs G. Cs.: Balog R., Bata K., Mizák A. 1, Valló Katalin 2, Valló Krisztina 2, Benes M., Sinkovics Á. Edző: Valyon István.
Hétméteresek: 6/4, ill. 11/9.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

A mérkőzés 17. percétől a vendégek szoros emberfogással őrizték a hevesiek balátlövőjét, ami teljesen mattolta a támadójátékot, 12 percig gólt sem tudott lőni a házigazda. A hazaiak játékába rengeteg támadó és védekezési hiba csúszott.
Valyon István: – Erőtlen, pontatlan támadójáték, gyenge védekezés. Újabb kettős vereség. Nagyon nagy bajban vagyunk.
Ifik: 18:24 (8:13). Ld.: Csikós E. 7, Öcsödi Kiss M., Mészáros B. 4–4.

1. EKFSC 6        6        –        –        199:148        12
2. Kállósemjén 7        5        –        2        195:180        10
3. Püspökladány 6        3        2        1        165:138        8
4. Füzesabony 7        4        –        3        199:176        8
5. Nádudvar 7        4        –        3        190:168        8
6. Mátészalka 6        4        –        2        165:144        8
7. Ózd 7        3        1        3        188:177        7