2009.10.10. 17:49

Sima gyöngyösi hármas a RAFC-nál

Nem okozott gondot a gyöngyösiek a RAFC legyőzése Budapesten a labdarúgó NB III. Mátra-csoportja 8. fordulójának mai mérkőzésén.

HEOL

RAFC – Gyöngyösi AK-Ytong 0–3 (0–2) Rákosszentmihály, 100 néző. V.: Laczkó Zoltán (Molnár L., ifj. Szijjártó I.).
RAFC: Ivanics – Filipó (Berki, 46.), Nemes, Dévényi (Andri, 70.), Hajdu – Vigyinszki, Andrási (Fekete, 46.), Gálosi, Nagy G. – Tihanyi, Hetrovicz. Edző: Balogh Gábor.
GYÖNGYÖS: Szén – Kovács Á., Nagy Á., Szilágyi N., Juhász B. – Tari, Kálmán, Csatlós Cs., Takács Gy. – Molnár B. (Huszár D., 60.), Kiss I. (Csohány, 70.). Edző: Majzik Zoltán.

A gólok története. 10. perc: Többszöri gólhelyzet után Kiss I. 7 méterről lőtt a kapuba, 0–1. 13. perc: Molnár Balázst szabálytalanul szerelték a 16-oson belül. 11-es! A megítélt büntetőt Csatlós Cs. értékesítette, 0–2. 81. perc: Takács Gy. jó labdát adott Csohánynak, akinek jobb oldalról pontosan beívelt labdáját Kálmán helyezte a hálóba, 0–3.

[caption id="" align="alignleft" width="334"] Csatlós Csaba (jobbra) ismét 11-esből volt eredménye. Fotó: Lénárt Márton.
[/caption]

Parádésan kezdtek a gyöngyösiek, akik gyorsan szereztek kétgólos előnyt. A kedélyeket a hazaiak keménysége azonban borzolta, a fiatal házigazdák egy percig nem adták fel a harcot, szívvel-lélekkel küzdöttek. Később esett a színvonal és rengeteg volt a pontatlan átadás, a vagdalózás. A kegyelemdöfést egy korszerű GYAK-támadás befejezése adta meg a RAFC-nak. Jók: Gálosi, Ivanics, ill. Nagy Á. (a mezőny legjobbja), Csatlós, Kiss I., Kálmán, Tari.

Balogh Gábor: – Gratulálok az ellenfélnek, közünk nem volt ehhez a meccshez.
Majzik Zoltán: – Nagy iramban, agresszíven kezdtünk, aminek gyorsan kétgólos előny lett az eredménye. Ez meghatározta a mérkőzés további forgatókönyvét. Örömteli, hogy mindkét csatárunk kapuba talált.
A további eredmények: FTC II. – Maglód 3–0, Dunakeszi – Ózd 2–1, Jászberény – Tura 2–0, Balassagyarmat – Balmazújváros 0–0. Vasárnap játsszák, 14.30: Püspökladányi LE – Hevesi LSC Ro-Geo Global.