2009.11.03. 16:18

A jobb erőnlét döntött az EKFSC javára

A női kézilabda NB II. Északkeleti-csoportja hetedik fordulójában egy félidőn keresztül méltó ellenfele volt az SPB-Hevesi SE az éllovas Eszterházy KFSC együttesének. A sikerhez ez viszont kevésnek bizonyult.

HEOL

A női kézilabda NB II., Északkeleti csoportja 7. fordulójának mérkőzésein:
SPB-Hevesi SE – Eszterházy KFSC 30:43 (18:20)
Füzesabony, 112 néző. V.: Mikulás G., Pető P.
HEVES: Korcsmár Zs. – Balázs T. 8, Antal E. 3, Kovács I. 6, Csikós E. 1, Farkas Á. 8, Balázs G. Cs.: Balázs N., Kiss E., Bata K. 1, Mizák A. 1, Valló Katalin 1, Valló Krisztina 1, Bencs M. Edző: Valyon István.
EKFSC: Szűcs – HOLOVITZ 7, Ponyi Sz. 4, VARGA 14, Cseh 5, Balog Renáta 4, Őri. Cs.: Kuzman (kapus), Benedek 2, Ponyi P. 4, Pothurszki 1, Dancs 2, Vizes. Edző: Hegedűs Tibor.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 8/6, ill. 3/3.

Gólokban gazdag mérkőzésen az első játékrészben meglepően jól teljesített a hevesi csapat. A fordulást követően azonban az egyre inkább fáradó hazaiakkal szemben fokozatosan növelte előnyét a listavezető.
Valyon István: – Az első félidei játék alapján nem látszott a két csapat tabellán elfoglalt helyezése közti különbség. A második játékrészben a kondícionálisan jobb főiskolások megérdemelten nyertek.
Hegedűs Tibor: – A győzelem ellenére van némi hiányérzetem, ugyanis az első félidőben nagyon sok védekezési hibát követtünk el. Fegyelmezetlenek voltunk, nem segítettük kellően egymást. Ezért volt szoros az első félidő.

Ifik: Hevesi SE – EKFSC-EVSI 15:48 (5:26). Ld.: Csikós E. 6, Ádám D. 3, Öcsödi Kiss M. 2, ill. Gombaszegi 8, Benedek 7, Őri, Kiskartali 6–6, Vizes 5.

Püspökladány TSE – Fenstherm-Füzesabonyi SC 29:27 (14:14)
Püspökladány, 83 néző. V.: Petrovszki A., Petrovszki Sz.
FSC: Dobrocsi – KEREKES 6, Lukács, Erdélyi 7 (4), NAGY B. 5, Molnár N. 3 (1), Kovács V. 4. Cs.: Török (kapus), Komáromi, PÓTA D. 2, Lányi G. Edző: Atkári Lajos.
Kiállítások: 14, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 5/5, ill. 9/5.

Kiegyenlített első félidőt követően szünet után jórészt a hazaiaknál volt az előny. A füzesabonyiaknak a végjátékban 28:27-nél még megvolt a lehetőségük a pontszerzése, de a kihagyott hétméteres, majd a leindításból született hazai gól megpecsételte a vendégek sorsát.
Atkári Lajos: – Hiába küzdöttünk remekül, a kiváló Püspökladány ellen négy hétméterest és ziccereket hibáztunk, ezért nem nyerhettünk. A vereség ellenére végre kitűnő játékvezetéssel találkoztam.

Ifik: 26:31(13:15). Ld.: Komáromi 9, Kovács V., 7, Tamasi 6.