2009.11.15. 19:23

Kiismerte, majd legázolta ellenfelét a GYFKK

A női kézilabda NB I/B Keleti csoportjában a 9. fordulóban is győzni tudott a Gyöngyösi Főiskola KK csapata.

S. K.

Gyöngyösi Főiskolai KK – Pénzügyőr-Spartacus SE 41:29 (21:17) Gyöngyös, sportcsarnok, 300 néző. V.: Halász A., Kovács M.
GYÖNGYÖS: NÁBELEK – Tóth E., BAK J. 15 (4), Kőrösi 3, DAKOS N. 9, HALÁSZ 7 (1), Kaskova 3. Cs.: Mazura (kapus), Völgyi 1, Ujj, Tóth B., Slakta P. 3, Szabó R., Csépány N. Edző: Molnárné Somoskőy Réka. Az eredmény alakulása. 6. perc: 3:5, 12. p.: 8:8, 18. p.: 13:11, 24. p.: 18:14, 36. p.: 24:21, 42. p.: 27:22, 48. p.: 32:26, 54. p.: 37:27. Kiállítások: 14, ill. 16 perc. Hétméteresek: 9/5, ill. 9/8.

Az elmúlt heti kudarc után nagyon fűtötte a bizonyítási vágy a gyöngyösi főiskolásokat, akik esélyt sem adtak fővárosi ellenfelüknek. Dakos Noémiék javuló játékkal egyre inkább a rivális fölé nőttek, így folyamatosan duzzadt a két csapat közötti különbség. A mátraaljaik sikere a látottak alapján teljesen megérdemelt.

Molnárné Somoskőy Réka: – Akadtak ugyan mélypontok, de hamar úrrá lettünk ezeken. Gyorsan kiismertük az ellenfél játékát, ami eredményre vezetett.
Következik: Bugyi SE-Újbuda – Gyöngyösi FKK, november 20., péntek, 18.00.