2009.11.15. 17:26

Turán négyet kapott a Heves

A vendégek hibáit kihasználták a házigazdák a labdarúgó NB III. Mátra-csoportja 12. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

HEOL

Tura – Hevesi LSC Ro-Geo Global 4–0 (2–0) Tura, 200 néző. V.: Pikó Attila (Bathó V., Jandó F.).
TURA: Nagy G. – Sukaj, Nagy Cs., Lilik (Bugyi, 73.), Szabó Á. – Kuti (Drégeli, 80.), Havasi, Less T., Hibó – Less K., Bogdán (Balog L., 62.). Edző: Berla Attila.
HEVES: Nagy D. – Földesi, Jakab (Kóczián, 63., Nász – Molnár Z., Somodi K. – Urbán (Szamosi, 46.), Nagy P., Besenyei Zs. (Kaló, 66.), Nagy L. – Besenyei F. Edző: Balázs Tihamér.

A gólok története. 17 perc: Nász eladott labdájával a hazaiak vezethettek kontratámadást, melynek végén Kuti lőtt a hálóba, 0–1. 35. perc: A beívelt labdát Jakab elvétette, Less K. pedig 8 méterről a kapuba gurított, 2–0. 59. perc: a felívelt labdának Nagy D. mellényúlt, az üresen maradt kapuba Lesz K. passzolta a labdát 3–0. 62 perc: A középre ívelt labdát Less K. továbbított a kapu felé, amely egy védőn megpattantva vágódott a hálóba, 4–0.

A turaiak éltek a hevesiek hibáiból, igaz, 1–0 állásnál a hevesieket szabályos góltól fosztotta meg az asszisztens intésére a játékvezető. Jók: Nagy G., Less K., Less T. Szabó Á., ill. Molnár Z., Besenyei F.
Bera Attila: – Kulturáltan játszó csapat ellen győztünk, de felismerjük, hogy a győzelmünk aránya egy kicsit túlzó, de örülünk a megszerzett három pontnak.
Balázs Tihamér: – Sajnálom, mert nem játszottunk rosszul, de hibáinkat szinte százszázalékosan kihasználták a hazaiak. Nekünk pedig nem sikerült semmi az ellenfél kapuja előtt.

[caption id="" align="alignleft" width="334"] Balázs Tihamér edző csapatának semmi sem sikert a turai kapu előtt. Fotó: Lénárt Márton.
[/caption]

A Jászberény – Egri FC mérkőzés elmaradt, mert a jászságiak betegségekre hivatkozva lemondták a találkozót. Az EFC november 18-án szeretné pótolni a meccset, de hivatalos döntés még nincs az ügyben.
További eredmények: Balassagyarmat – Maglód 2–1, RAFC – Putnok 1–2, Balmazújváros – Ózd 1–0, Püspökladány – FTC II. 1–2.