2010.03.29. 06:20

A BVSC elleni győzelemmel zárták a középszakaszt Czigányék

A női OB I. középszakaszában az 1–6. helyért zajló csatározások utolsó fordulójában a BVSC-Zugló Diapoló vendégeként nyert a ZF-Eger.

HEOL

A 10. forduló mérkőzésén:
BVSC-Zugló Diapoló – ZF-Eger 8–10 (2–4, 2–2, 3–2, 1–2)
Budapest, Szőnyi út. V.: Molnár P., Tibai P.
EGER: Szabó I. – Antal D. 1, Ziaková 1, Bene K., Pócsi B. 1, R. Flint 1, Czigány D. 5. Cs.: Szeredi K., Veréb A. 1. Edző: Kelemen Attila.
Gól – emberelőnyből: 6/1, ill. 5/2.
Ötméteresből: 1/1, ill. 3/3.

Az már a középszakasz utolsó mérkőzése előtt biztossá vált, hogy az egri lányok a legjobb négy között folytathatják bajnoki menetelésüket. Mivel a fővárosi sárga-feketék nem jutottak be a felsőházba, így a mérkőzés eredménye a továbbiakban nem számít bele a csatározásokba. Czigány Dóráék többször is eldönthették volna a találkozót, 6–3-ra, majd 7–5-re is vezetett a ZF, de a hazaiak rendre felzárkóztak. A negyedik negyedben 8–8-után már csak egri gólok következtek.

A középszakasz lezárultával az 1–4. helyezett csapatok egymás közötti kétfordulós körmérkőzéses formában döntenek az 1–4. helyezések sorsáról. A csapatok magukkal hozzák a középszakaszbeli egymás elleni eredményeiket és ezen mérkőzéseken lőtt és kapott góljaikat egyaránt.
Az állás: Dunaújváros 13 pont, 2. Szentes 10, 3. ZF-Eger 8, 4. Újpest 3.