2010.03.28. 19:25

A Mezőkövesd ellen kezdi a rájátszást a GYKK

A hétvégi csurgói siker a mátraaljai kézilabdás férfiak sorozatban harmadik bajnoki győzelmét jelentette.

Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga 22. fordulójában:
Csurgói KK – Gyöngyösi KK 27:29 (15:12)
Csurgó, 600 néző. V.: Baranyi A., Szloska K.
CSURGÓ: Hudák – Fodor 3, Oláh G. 3 (3), SZÖLLŐSI 2, Frey T. 7 (3), Dömös, Nagy M. 2. Cs.: Nikolics (kapus), JÓZSA N. 2, Szabó B., Császár 2, Cifra T. 3, Kökény, Erdélyi 3. Edző: Vörös Károly.
GYÖNGYÖS: KOVÁCS J. – Bakos Á. 1, Horváth Sz. 1, TRIVKOVICS 1, Bognár R. 2, Patócskai 1, Kleis 2 (1). Cs.: KAPLONYI 5, SÁNDOR Á. 4, KOTORMÁN 3 (1), Nigrínyi 5 (2), Vadkerti G. 3, Benis 1. Edző: Nagy Károly.
Az eredmény alakulása. 11. perc: 5:3, 26. p.: 12:9, 37. p.: 17:14, 53. p.: 23:23, 56. p.: 24:26.
Kiállítások: 12, ill. 20 perc.
Hétméteresek: 8/6, ill. 4/4.

A Gyöngyösi KK már korábban bebiztosította tizenegyedik pozícióját, így a presztízsen kívül nem volt különösebb tétje a csapat csurgói fellépésének. Ennek ellenére nem vették félvállról a találkozót Sándor Ákosék, ezt mi sem bizonyítja jobban, minthogy a GYKK a félidei háromgólos hátrányát ledolgozva, remek hajrát produkálva fektette kétvállra jóval esélyesebb riválisát. A mátraaljai gárda ezzel sorozatban harmadik bajnoki győzelmét aratta, s pontszámban ugyan beérte a tizedik helyezett Mezőkövesdet, de rosszabb egymás elleni eredménye miatt megelőzni már nem tudta a Rosta-tanítványokat.

[caption id="" align="aligncenter" width="334"] Kaplonyi Zoltán (a labdával) ötször volt eredményes. Fotó: Belkovics Krisztián

Vörös Károly: – A rengeteg egyéni hibát vétettünk, amit a Gyöngyös kiválóan kihasznált. Ez döntötte el a mérkőzést.
Nagy Károly: – Hosszú ideje nagyon sokat dolgozunk. Bízom benne, hogy ez a felfelé ívelő pálya megmarad, mert számunkra jövő héten kezdődik a bajnokság.

12. Debrecen 21        3        3        15        579:682    9

6. forduló: Május 29., szombat, 18.00: Gyöngyösi KK – Debrecen Kaplonyi Zoltán (a labdával) ötször volt eredményes. Fotó: Belkovics Krisztián -->