2010.03.23. 13:55

Az EKF-nél padlóra küldték a Kazincbarcikát

Könnyed ujjgyakorlat volt az EKFSC-GMR csapatának a Kazincbarcika legyőzése. A női kézilabda NB II. Északkeleti-csoportjában éllovas egri gárda harminc góllal verte borsodi riválisát.

B. Cs.

NB II., Kelet, férfiak, 15. forduló:
Albertirsa TKSC – Eger-Eszterházy SE
22:14 (12:8)

Tápiószentmárton, 50 néző. V.: Gera Cs., Korponai M.
EGER: KÁLLAI – Szűcs M. 1, Lakatos T. 4 (2), Varjú P., Hevér, Garancz, Makó N. 1.  Cs.: Iványi (kapus), Tamás Á. 1, Zsákay 1, Terenyei Ákos, Fibecz 3, Péter, Szűcs D. 3. Edző: Kékesi László.
Kiállítások: 2, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2.
A listavezető vendégeként teljes csődöt mondott az egriek támadójátéka. A kapuban Kállai István ugyan remekelt, s a védekezéssel sem volt különösebb probléma, ám a gólokkal adósak maradtak Varjú Péterék.
Kékesi László: – Iskolapéldáját mutattuk annak, hogy kiváló kapus és védekező teljesítménnyel miként lehet ilyen különbséggel elveszíteni egy mérkőzést.
Ifik: Albertirsa TKSC – Eger-Eszterházy SE-EVSI 25:35 (10:15).

Juhász ''99-Füzesabonyi SC – Mogyoródi KSK
31:23 (14:12)

Füzesabony, 100 néző. V.: Berényi A., Varga J.
FSC: GULYÁS – Kollányi, Nagy A. 4, BÁNIK 6, Pásztor G. 3, KOVÁCS P. 7, Gáspár 2. Cs.: Tolnai (kapus), Kovács R. 2, Csajbók 2, Pásztor P., CSAPÓ 3, Tóth A. 2, Bánrévi. Edző: Tóth Benedek.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/4.
Kezdettől fogva a füzesabonyiak irányították a játékot, de gyengébb helyzetkihasználásuk miatt a szünetig nem tudtak nagyobb előnyre szert tenni. Fordulás után kilenc percig gólt sem kaptak Bánik Rolandék, s ez idő alatt gyors találatokkal
eldöntötték a mérkőzést.
Tóth Benedek: – Nagyon fontos győzelmet arattunk, külön öröm, hogy a fiatalok is jelentősen hozzá tudtak tenni a sikerhez.
Ifik: 39:21 (15:7). Ld.: Bánrévi 13, Csapó 9, Gyöngy 6.

Salgótarjáni KC – Hús és Csemege-Hevesi SE
36:28 (21:16)
Salgótarján, 150 néző. V.: Béres Cs., Láda I.
HEVES: Sipos – Bagdi A. 1, Steczina 7, Terenyei Ádám 5, Csikós G. 4, Kása 3, Sallai 2. Cs.: Szőlősi (kapus), Bagdi Sz. Nagy Zs. 4, Nagy B. 2. Edző: Holló László.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3.
Az első félidő kiegyenlített játékát követően szünet után az egyre inkább fáradó hevesiekkel szemben könnyedén biztosították be győzelmüket a nógrádiak.
Holló László: – Jól játszottunk, főleg támadásban, a védekezésben már voltak gondjaink. Kevés volt a csere lehetőségem.
Ifik: 38:22 (22:8). Ld.: Balogh 9, Szabó D. 3, Bagdi Sz. 3.

44:14 (22:5)

Eger, Eszterházy-csarnok, 100 néző. V.: Garamvölgyi M., Turák L.
EKFSC: KUZMAN – Holovitz 2, Ponyi Sz. 5, BÁRKAI 3, CSEH 4, BALOG R. 8, ŐRI 5. Cs.: SZŰCS (kapus), PONYI P. 4, BENEDEK 5, POTHURSZKI 6, Németh J. 2, Dancs, Kiss Zs. Edző: Hegedűs Tibor.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 9/5.
Az egriek gyors lerohanásból szerzett gólokkal teljesen padlóra küldték a gyenge játékerőt képviselő barcikaiakat.
Hegedűs Tibor: – Egyértelmű volt a sikerünk. Maximálisan kijött a két csapat közötti helyezésbeli különbség.
Ifik: EKFSC-EVSI – Kazincbarcika 44:23 (26:7). Ld.: Puskár 11, Kiskartali 10, Gombaszegi 5.

Ózdi VSE – Fenstherm-Füzesabonyi SC
28:20 (14:11)
Ózd, 20 néző. V.: Konyári I., Molnár E.
FSC: Török – Póta D., Lányi G. 3 (2), Molnár N. 6 (1), Nagy B., Komáromi 5, Kovács V. 4 (1). Cs.: Gyöngyösi, Pál D., Tamasi 1, Tóth V. 1. Edző: Atkári Lajos.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 11/10, ill. 8/4.
Az NB II-höz méltatlan színvonalú mérkőzésen mindkét csapat sok hibát vétett. A füzesabonyiak sem támadásban sem védekezésben nem tudtak ellenfelük fölé kerekedni.
Atkári Lajos: – Volt jobb, és bízunk benne, hogy lesz is.
Ifik: 28:30 (13:13). Ld.: Molnár N. 13, Tamasi 5, Kállai 4.

SPB-Hevesi SE – Nádudvari SE
26:28 (14:13)

Füzesabony, 100 néző. V.: Duru I., Varga I.
HEVES: KORCSMÁR ZS. – Balázs T. 2, Antal E. 2, KOVÁCS I. 4, Csikós E. 1, FARKAS Á. 12, Balázs G. 3. Cs.: Öcsödi-Kiss M., Árnyék D., Bata K., Kolozsvári B., Kiss E. 2, Balázs N. Edző: Valyon István.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 10/7 ill. 4/4.
Az 51. percig a hevesi csapat irányította a mérkőzést, akkor azonban a fáradtság és a koncentráció hiánya miatt sorozatban hat gólt kapott a vendéglátó, ami eldöntötte a találkozót.
Valyon István: – A végig jól küzdő, lelkes és helyenként jól játszó csapatom a mérkőzés hajrájára elfáradt, sajnos ezért vesztettünk. A játékvezetők kitűnően vezették a mérkőzést.
Ifik: 26:28 (16:17). Ld.: Öcsödi-Kiss M. 11, Sándor K. 4, Gulyás I. 3, Kajtár E. 3.

1. EKFSC            14     12     –     2     493:348     24
2. Mátészalka      14     12     –     2     418:322     24
3. H.böszörmény 14     8     2     4     383:348     18
4. Kállósemjén    14     9     –     5     380:379     18
5. Füzesabony     14     8     –     6     395:340     16
6. Nádudvar        14     7     2     5     364:347     16
7. Püspökladány  14     6     2     6     364:349     14
8. Ózd                 14     6     1     7     374:380     13