2010.03.30. 13:57

Tíz perc is elég volt az Egernek a Heves legyőzéséhez

A kézilabda NB II. Keleti-csoportja 16. fordulójának megyei rangadóján az Eger-Eszterházy SE csapatának 50 perc „vergődés” mellett 10 perc eredményes játék is elég volt a Hevesi SE legyőzéséhez.

NB II., Kelet, férfiak
A 16. forduló mérkőzésén:
Eger-Eszterházy SE – Hús és Csemege-Hevesi SE
23:20 (10:15)

Eger, körcsarnok, 150 néző. V.: Sándor T., Sebők Gy.
EGER: Rutka – Szűcs M. 3, Tamás Á. 3, Varjú 2, Hevér, Fibecz 1, Szűcs D. 1. Cs.: Mlinkó (kapus), LAKATOS T. 8 (2), Zsákay 1, Terenyei Ákos, MAKÓ N. 4, Péter, Garancz L. Edző: Kékesi László.
HEVES: Sipos – Bagdi A. 1, Steczina 2, Terenyei Ádám 2, Csikós 2, Kása 5, Sallai. Cs.: Szőlősi (kapus), Bagdi Sz., Csörgő 3, Nagy Zs. 4, Nagy B. 1. Edző: Holló László.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3.

A hevesiek alaposan ráijesztettek a Egerre. Remek játékkal, szép gólokat lőve 14:8-ra, majd 15:10-re is vezetett a HSE. A szünet után 10 perc alatt 12:1-es szériát produkált a hazai együttes, amelyen már csak szépíteni tudott a vendégcsapat.

[caption id="" align="alignleft" width="350"] A hevesi Terenyei Ádámék (balról) alaposan ráijesztettek az Egerre, a jó formát azonban nem sikerült állandósítani Fotó: Lénárt Márton

Kékesi László: – Jó lett volna, ha mind a két félidőben megvalósítjuk azt, amit elterveztünk. Sajnálom, hogy csupán szerény képességű sikerre futotta. Legalább nyertünk.
Holló László: – Az edzés mennyiségbeli különbség megmutatkozott a második félidőben. Az első és a második félidő eredménye nem reális, talán a kettő között van az igazság. Az akaratot viszont dicsérni kell.

Ifik: Eger SE-Sportiskola – Heves 37:27 (19:9). Ld.: ill. Bagdi Sz. 6, Szabó D. 5, Zsemberi 5.
R. P., H. L.

Dabas-Police-Kop KC II. – Juhász ''99-Füzesabonyi SC
36:25 (18:11)

Dabas, 50 néző. V.: Horváth L., Kosztend Sz.
FSC: TOLNAI – Kollányi 2, Kovács R. 3, Bánik 3, Pásztor G. 5, Kovács P. 3, Csajbók 3. Cs.: Gál, BÁNRÉVI 6, Tóth A., Csapó. Edző: Tóth Benedek.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/2.

Az első játékrész hajrájáig jól tartotta magát a tartalékos vendégcsapat, ezt követően azonban a többszöri emberhátrányt nem tudta kivédekezni az FSC. A második félidőben hiába tettek meg mindent a felzárkózásért Bánik Rolandék, nem sikerült faragni a hátrányt.

Tóth Benedek: – A végeredmény nem tükrözi hűen a mérkőzés képét. Emellett azt sem, hogy 10 percig a két játékvezető volt a főszereplő.

Ifik: 15:13 (34:30). Ld.: Bánrévi 8, Oszkocsil 7.

33:31 (15:14)

Eger, Eszterházy-csarnok, 100 néző. V.: Pusztai L., Takács J.
EKFSC: SZŰCS – HOLOVITZ 5, Pothurszki 1, PONYI SZ. 10, Ujj 2, BALOG R. 8, Őri 1. Cs.: Kuzman (kapus), Bárkai 3, Németh J. 2, Ponyi P. 1, Cseh L., Benedek, Kiss Zs. Edző: Hegedűs Tibor.
Kiállítások: 16, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 8/7, ill. 14/7.

A első játékrész kiegyenlített küzdelmet hozott. A fordulás után már inkább a hazaiak akarata érvényesült, akik a 48. percben már hét góllal vezettek. A vendégek a hajrában csak szépíteni tudtak.

Hegedűs Tibor: – Tudtunk, hogy nehéz mérkőzés lesz, hiszen egy megerősödött Jászberénnyel találtuk szembe magunkat. Védekezésben sok hibát követtünk el, csak a győzelemmel lehetek elégedett.

Ifik: EKFSC-EVSI – Jászberény 33:28 (20:17). Ld.: Vizes 12, Toronyi 5, Őri 5.
H. T.

Nádudvari SE – Fenstherm-Füzesabonyi SC
27:23 (15:10)

Nádudvar, 50 néző. V.: Moldován J., Ökrös L.
FSC: Török – Póta D. 1, LUKÁCS 7, Kovács V. 4,  KOMÁROMI 7, Molnár N. 1, Atkári. Cs.: Tóth E. (kapus), Lányi G. 2 (2), Kállai G. 1, Tamasi, Pál D., Tóth V., Bencze A. Edző: Atkári Lajos.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 7/3, ill. 3/2.

Az 5. percben még 3:3-as állást mutatott az eredményjelző, majd a 21. percig sorozatban nyolc gólt lőtt a vendéglátó, mire abonyi részről mindössze egy válasz érkezett. Ez a gyenge széria meg is pecsételte az FSC sorsát.

Atkári Lajos: – Negyedórányi gyenge játékunk miatt szenvedtünk vereséget. Bár a végén jól hajráztunk, fordítani már nem volt idő.

Ifik: 34:29 (17:13). Ld.: Kállai G. 8, Lányi G. 5, Komáromi 5.
A. L.

Kállósemjén SE – SPB-Hevesi SE
35:18 (13:10)

Nagykálló, 120 néző. V.: Lustig I., Turzó M.
HEVES: KORCSMÁR ZS. – Balázs G., ANTAL E. 7, Öcsödi Kiss M. 1, CSIKÓS E. 1, KISS E. 6, Balázs T. 3. Cs.: Balázs N., Bata K., Kolozsvári B., Árnyék D., Gulyás I. Edző: Valyon István.
Kiállítások: 0, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/–, ill. 5/5.

Az agresszívan támadó hazai csapat ellen az első félidőben jól tartotta magát a Heves. A folytatásban azonban kiütközött a két csapat közti erőnlétbeli és összeszokottságbeli különbség. A 2. félidei gyenge védekezés okozta a HSE vesztét.

Valyon István: – Minden tiszteletem annak a 12 hevesi lánynak, aki helyenként jó játékkal, tisztességgel megvívta harcát a „szabolcsi pokolban”. Korcsmár Zsófia teljesítménye meghaladta az osztály színvonalát.

Ifik: 20:22 (10:13). Ld.: Árnyék D. 7, Öcsödi Kiss M. 5, Csikós E. 5.