2010.04.13. 12:42

A hevesieknél is véget ért a böjt

A férfi kézilabda NB II. Keleti-csoportja 22. fordulójából előrehozott mérkőzésen megszerezte idei első győzelmét a Hús és Csemege-Hevesi SE. Steczina Zsolték egységes, jó játékkal verték a Vecsést.

NB II., Északkelet, nők, 17. forduló:
Eszterházy KFSC-GMR – Hajdúböszörményi TE
37:36 (20:22)
Eger, Eszterházy-csarnok, 100 néző. V.: Buru I., Varga I.
EKFSC: Szűcs – HOLOVITZ 6, Ponyi Sz. 6, BÁRKAI 4, Ujj 3, Balog R. 8, Kiss Zs. 1. Cs.: KUZMAN (kapus), ŐRI 3, Pothurszki 2, Cseh L., VARGA 4, Benedek, Vizes. Edző: Hegedűs Tibor.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3.
Az első félidei, főként védekezésben mutatott haloványabb játék után a második játékrészre rendezte sorait az EKFSC. Kiegyenlített küzdelem zajlott, az egriek mindössze egyszer vezettek, a legvégén.
Hegedűs Tibor: – Majdnem megfulladtunk, de a végén sikerült partot érnünk.
Ifik: EKFSC-EVSI – Hajdúböszörmény 35:35 (14:16). Ld.: Vizes 10, Benedek 10, Puskár 4, Kiskartali 4.

[caption id="" align="alignleft" width="350"] A hevesi Kása Zsolték (a labdávall) idei első győzelmüket aratták. Fotó: Lénárt Márton

Mátészalkai MTK – Fenstherm-Füzesabonyi SC
34:20 (18:7)

Mátészalka, 40 néző. V.: Pusztai L., Takács J.
FSC: Török – Tóth V., Lukács 3, Kovács V. 8, Pásztor, Molnár N. 4, Póta D. 3. Cs.: Tóth E. (kapus), Kállai G. 2, Lányi G., Gyöngyösi, Bencze, Pál D., Tamasi. Edző: Atkári Lajos.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 7/6, ill. 7/6.
Az első tíz perc kiegyenlített játékát követően meglépett ellenfelétől a Mátészalka, s már a 27. percben tíz gól volt a két együttes közötti különbség. Szünet után már csak a becsületéért küzdött a fiatal FSC.
Atkári Lajos: – Hál'' Istennek túl vagyunk a mérkőzésen. Sajnos újabb sérülések nehezítik a további munkánkat.
Ifik: 30:32 (12:18). Ld.: Kovács V. 10, Kállai G. 7, Molnár N. 6.

Püspökladány TSE – SPB-Hevesi SE
40:25 (22:11)
Püspökladány, 90 néző. V.: Petrovszki A., Petrovszki Sz.
HEVES: Balog R. – Balázs G. 3, Kiss E. 1, Kovács I. 4, Csikós E. 1, Farkas Á. 9, Balázs T. 6. Cs.: Árnyék D., Öcsödi Kiss M., Gulyás I., Kolozsvári B. 1. Edző: Valyon István.
Kiállítások: 12, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/2.
A nagyon rossz napot kifogó, gyengén teljesítő Heves nem volt méltó ellenfele a szintén sok hibát vétő, de lelkes hazai csapatnak. Megérdemelten nyert a Püspökladány.
Valyon István: – Két, sokat hibázó csapat mérkőzését a viszonylag kevesebbet vétő nyerte. Az ifjúsági együttes nyerni tudott idegenben és ez szép eredmény, főleg az első félidőben mutatott teljesítmény alapján.
Ifik: 19:24 (13:8). Ld.: Csikós E. 13, Gulyás I. 4, Öcsödi Kiss M. 4.

27:26 (11:14)

Gyömrő, 100 néző. V.: Bócz L., Fegyveres B.
EGER: RUTKA – SZŰCS M. 2, Lakatos T. 3, PÉTER 10, Garancz, MAKÓ N. 3, SZŰCS D. 4. Cs.: Kállai (kapus), Tamás Á. 1, Zsákay 1, HEVÉR, FIBECZ 2, Molnár, Tamás T. Edző: Iványi Bálint.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 1/0.
Remek első félidőt követően, szünet után fordított a Gyömrő. Az egriek huszáros hajrát produkáltak és egy gólra ugyan megközelítették a vendéglátót, de egyenlíteni már nem sikerült.
Iványi Bálint: – Csak azt tudom mondani, mint az előző héten. Gratulálok a srácoknak, erre a játékra és hozzáállásra lehet építeni a jövőben. Sajnálom, hogy megint egy góllal kaptunk ki. Nekem is még sokat kell tanulni ebben a szakmában.
Ifik: Gyömrő – Eger-Eszterházy SE-EVSI 30:35 (15:20). Ld.: Péter 9, Tamás Á. 8, Szűcs M. 5.

A 22. fordulóból előrehozott mérkőzésen:
Hús és Csemege Hevesi SE – Vecsés SE
25:22(15:12)

Füzesabony, 150 néző. V.: Mikulás, Pető.
HEVES: SIPOS – PRISZTÓKA P. 4, STECZINA 4, TERENYEI ÁDÁM 4, KÁSA ZS. 4, SALLAI 2. Cs.: SZŐLŐSI, CSÖRGŐ M. 3, BAGDI A., BAGDI SZ., NAGY Zs. 4, NAGY B. Edző: Holló László.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4.
Az egységes, jó csapatjátékot nyújtó hevesiek végig hatalmas elszántsággal játszottak, ami meghozta a hőn áhított sikert.
Holló László: – Nálunk is véget ért a böjt. Ez az egység és akarat hiányzott az elmúlt mérkőzéseken. Gratulálok az ifjúsági csapat sikeréhez is!
Ifik: 30:29. Ld.: Bagdi Sz. 12, Szabó D. 7, Balogh D. 5.

1. Albertirsa 18 15 – 3 472:418 30

2. Gyömrõ 18 13 2 3 549:502 28

3. Dabas II. 18 14 – 4 536:491 28

4. Lajosmizse 17 10 – 7 498:460 20

5. Eger 18 10 – 8 466:450 20

6. Füzesabony 17 7 2 8 453:419 16

7. Salgótarján 17 6 3 8 527:521 15