2010.04.07. 13:54

Csak az EKFSC szerzett pontot az ünnepi fordulóban

Vereséggel mutatkozott be az Eger-Eszterházy SE kispadján az új edző, Iványi Bálint. A férfi kézilabda NB II. Keleti-csoportja 17. fordulójában Lajosmizsén egy góllal maradtak alul a megyeszékhelyiek.

HEOL

NB II, Kelet, férfiak
A 17. forduló mérkőzésein:
Mizse KC – Eger-Eszterházy SE
17:16 (10:9)

Lajosmizse, 150 néző. V.: Bakos A., Mihály A.
EGER: Kállai – FIBECZ, Lakatos T. 6 (3), PÉTER 3, GARANCZ 1, Makó N. 2 (1), Szűcs D. Cs.: RUTKA (kapus), Tamás Á., ZSÁKAY, HEVÉR, Terenyei Ákos, Varjú 4, Szűcs M. Edző: Iványi Bálint.
Kiállítások: 8, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/4.

Vereséggel mutatkozott be az Eger kispadján a Kékesi Lászlót váltó új tréner Iványi Bálint. A vendégcsapat ugyan végig nyílttá tudta tenni az összecsapást, a hajrában több ziccert is hibázott, ami döntőnek bizonyult.

Iványi Bálint:
– Erre a csupaszív védekezésre és csapatszellemre lehet építeni a jövőben. Sajnáljuk, hogy nem nyertünk, de felemeljük a fejünket. A jövő héten győzni megyünk Gyömrőre.

Ifik: Mizse KC – Eger-Eszterházy SE-EVSI 25:34 (12:14). Ld.: Szűcs M. 7, Péter 6, Tamás Á. 6, Tamás T. 5.

[caption id="" align="alignleft" width="350"] Az egri főiskolás lányok (játékosuk balról) a hajrában csikarták ki a győzelmet Derecskén Fotó: Lénárt Márton

Juhász ''99-Füzesabonyi SC – Albertirsa TKSC
21:22 (15:12)
Füzesabony, 150 néző. V.: Mikulás G., Pető P.
FSC: GULYÁS – Kollányi, Nagy A. 3, BÁNIK 6, Pásztor G. 3, Kovács P. 2, Csajbók. Cs.: Tolnai (kapus), Tóth A. 1, Kovács R. 2, Pásztor P. 2, Bánrévi, Csapó 1, Veres A. 1. Edző: Tóth Benedek.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc.
Hétméteresek: –, ill. 4/3.

Jó iram és nagy küzdelem jellemezte a mérkőzést, ahol a hazai csapat fokozatosan növelte előnyét. A második játékrészben visszaesett az FSC támadójátéka, így a győzelem is elúszott.

Tóth Benedek: – A második félidei pontatlan támadójáték és Bánik Roland sérülése miatt egy nyerhető mérkőzésen maradtunk alul, ahol a végsőkig küzdöttünk a sikerért.

Ifik: 31:25 (19:14). Ld.: Csapó 8, Bánrévi 8, Gyöngy 6.

Hús és Csemege Hevesi SE – Mogyoródi KSK
24:30 (10:15)

Füzesabony, 100 néző. V.: Pusztai T., Sipos L.
HEVES: Sipos – Bagdi A. 1, Steczina 2, Terenyei Ádám 1, Csikós 1, KÁSA 7, Sallai 1. Cs.: Szőlősi (kapus), Nagy Zs. 2, Nagy B. 1, Csörgő 3, Prisztóka 4, Bagdi Sz. 1. Edző: Holló László.
Kiállítások: 6, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2.

A gyenge napot kifogó hevesiekkel szemben megérdemelten nyert a jobb csapatjátékot nyújtó ellenfél.

Holló László: – Nagyon gyenge egyéni teljesítmények miatt kaptunk ki. Örülök az ifjúságiak sikerének.

Ifik: 31:28 (13:16). Ld.: Bagdi 8, Balogh D. 8, Szabó D. 8.

27:28 (14:15)
Derecske, 100 néző. V.: Moldován J., Ökrös L.
EKFSC: SZŰCS – HOLOVITZ, POTHURSZKI 2, PONYI SZ. 12, UJJ 2, BALOG R. 8, KISS ZS. 3. Cs.:  KUZMAN (kapus), BÁRKAI 1, CSEH, ŐRI, BENEDEK, VIZES, TORONYI. Edző: Hegedűs Tibor.
Kiállítások: 10, ill. 18 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 8/8.

A remekül küzdő egri főiskolások szoros csatában győztek a megerősített Derecske ellen. Ponyi Szabináék két perccel a vége előtt még kétgólos hátrányban voltak, onnan sikerült fordítani.

Hegedűs Tibor: – Büszke vagyok a csapatomra, amely elviselve a külső körülményeket és a tizennyolc perces emberhátrányt aratott értékes győzelmet.

Ifik:
Derecske KK – EKFSC-EVSI 24:27 (8:14). Ld.: Vizes 11, Bárkai, Benedek 3–3.

Fenstherm-Füzesabonyi SC – Kállósemjén SE
17:27 (9:10)

Füzesabony, 100 néző. V.: Éles Z., Nagy A.
FSC: Török – Kerekes 2, Lukács, Molnár N. 7 (4), Nagy B. 2, KOMÁROMI 1, Kovács V. 2. Cs.: Tóth E. (kapus), Atkári 1, Lányi G., Kállai G., Tóth V. 1, Póta D. 1, Tamasi. Edző: Atkári Lajos.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 5/4.

A 27. percig támadásban és védekezésben is jól teljesített az FSC, ekkor azonban Komáromi Edina súlyos bokasérülés után szétesett a hazai csapat. A szünet után 15 perc alatt eldőlt a mérkőzés.

Atkári Lajos: – A Szegény embert még az ág is húzza tipikus esete áll fent, miután a hátralévő mérkőzésekre a legjobb védekező játékosunk is kiesett. Ennek ellenére csapatom jól küzdött és remélem, hogy a hátralévő mérkőzéseken is ugyanilyen elszántan dolgozunk.

Ifik: 38:18 (21:6). Ld.: Lányi G. 11, Kovács V. 10, Tamasi 6.

SPB-Hevesi SE – Mátészalkai MTK
26:33 (14:14)
Füzesabony, 100 néző. V.: Berényi A., Varga J.
HEVES: BALOG R. – Balázs G. 1, ANTAL E. 5, FARKAS Á. 9, Csikós E. 1, KISS E. 7, Balázs T. 3. Cs.: Gulyás I., Öcsödi Kiss M., Árnyék D., Bata K., Kolozsvári B. Edző: Valyon István.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc.

A rendkívül motiváltan játszó hevesi lányok meglepték a bajnokaspiránst. A második játékrész 10. percétől azonban az egyre inkább fáradó hazaiakkal szemben fokozatosan növelte előnyét a Mátészalka.

Valyon István: – A bajnokjelölt ellen végig jól küzdött, helyenként jól játszott a csapat. A végén a két együttes közötti erőnléti különbség döntött.

Ifik: 17:32 (7:15). Ld.: Öcsödi Kiss M. 5, Csikós E. 3, Ádám D. 3.

1. EKFSC            16     14     –     2     554:406     28
 2. Mátészalka      16     14     –     2    478:372     28
 3. Kállósemjén    16     11     –     5     442:414     22
 4. H.böszörmény 16     9     2     5     444:401     20
 5. Nádudvar        16     8     3     5     418:397     19
 6. Füzesabony     16     8     8     –      435:394     16
 7. Ózd                 16     7     2     7     431:427     16