2010.04.18. 19:02

Egy lépésre a bronzéremtől a GYFKK

A hátralévő négy mérkőzésen két pont kell a Gyöngyösi FKK-nak a dobogóhoz a kézilabda NB I/B Keleti csoportjában.

NB I/B, Kelet, nők, 22. forduló:
Pénzügyőr-Spartacus SE – Gyöngyösi Főiskolai KK 34:36 (17:16)
Budapest, Kőér út, 100 néző. V.: Salamon G., Szakatics A.
GYFKK: Nábelek – KASKOVÁ 2, Halász, Kőrösi 4, VÖLGYI 8, Bak 7, Szabó R. 4. Cs.: MAZURA (kapus), Tóth E., BAHRIM 11, Bakos K., Csépány. Edző: Molnárné Somoskőy Réka.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3:1, 12. p.: 9:5, 20. p.: 12:10, 24. p.: 14:11, 36. p.: 18:20, 44. p.: 23:25, 48. p: 25:27, 52. p.: 28:31.
Kiállítások: 4, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 8/8.

[caption id="" align="aligncenter" width="344"] Bak Judit hét gólt dobott. Fotó: Belkovics Krisztián

A kettős igazolású játékosait ismét nélkülözni kényszerülő gyöngyösi együttes nagy csatát vívott a fővárosban. Hatvan perc adok-kapok játék jellemezte a találkozót, a védekezéssel mindkét gárdának problémája adódott. Sok kiállítással és több apró sérüléssel is meg kellett küzdeni a GYFKK-nak.

Molnárné Somoskőy Réka: – Még két pont kell a biztos harmadik helyezéshez. Ha ez nem is a következő fordulóban, de talán a hátralévő négy mérkőzésből még meglesz.
Ifik: 38:34 (17:12). Ld.: Szabó R. 15, Rostás A. 5.
Következik: Gyöngyösi FKK – Bugyi SE-Újbuda, április 24., szombat, 18.00.