2010.04.20. 14:31

Félszáz egri gól a hevesieknek

Minden tekintetben magasan felülmúlta az SPB-Hevesi SE együttesét az Eszterházy KFSC-GMR női kézilabda csapata. Az NB II. Északkeleti-csoportja 18. fordulójában 24 gólos különbséggel nyertek Bárkaiék.

HEOL

NB II., Északkelet, nők
A 18. forduló mérkőzésein:
Eszterházy KFSC-GMR – SPB-Hevesi SE 50:26 (21:15)
Eger, Eszterházy-csarnok, 150 néző. V.: Aczél A., Paulovics Zs.
EKFSC: Szűcs – Holovitz 1, Ponyi Sz. 4, BÁRKAI 10, UJJ 4, BALOG R. 8, Kiss Zs. 1. Cs.: Kuzman (kapus), VARGA SZ. 8, ŐRI 5, CSEH L. 3, POTHURSZKI 3, Vizes 2, Benedek 1. Edző: Hegedűs Tibor.
HEVES: Balázs N. – Balázs G. 3, Kiss E. 7, Kolozsvári B. 3, Csikós E. 2, Farkas Á. 9, Balázs T. 2. Cs.: Balog R. (kapus), Bata K., Öcsödi Kiss M., Árnyék D., Gulyás I. Edző: Valyon István.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 9/6, ill. 11/9.

[caption id="" align="aligncenter" width="344"] Az egri Varga Szilváék (jobbról) sikeresen hatástalanították a hevesiek próbálkozásait. Fotó: Lénárt Márton
[/caption]

A bajnoki címre törő egri főiskolások gyors lerohanásokból szerzett gólokkal folyamatosan növelték előnyüket. A fáradó hevesieket a második játékrészben teljesen szétzilálták a megyeszékhelyiek.
Hegedűs Tibor: – Amire készültünk azt megvalósítottuk. Sikerült gólkülönbséget javítani, ugyanis lehet, hogy a végelszámolásnál ez dönt.
Valyon István: – A lényegesen jobb erőkből álló „URFA-Hevesi SE” megérdemelten győzött a tartalékosan felálló, enerváltan játszó SPB-Hevesi SE ellen.
Ifik: EKFSC-EVSI – Hevesi SE 51:17 (26:6). Ld.: Gombaszegi 10, Puskár 8, Benedek 8, Toronyi 7, ill. Árnyék D. 8, Csikós E. 3.

Fenstherm-Füzesabonyi SC – Püspökladány TSE 28:29 (17:14)
Füzesabony, 60 néző. V.: Csörgő L., Vitális G.
FSC: Török – Kerekes 2, Lukács 4, KOVÁCS V. 8 (1), NAGY B. 2, MOLNÁR N. 10 (4), Póta D. 1. Cs.: Tóth E. (kapus), Atkári, Kállai G., Gyöngyösi, Pál D., Bencze, Tóth V. 1. Edző: Atkári Lajos.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 8/5, ill. 6/6.

A 10. percben kezdett magára találni az FSC, és a félidő hajrájához érve már hat góllal is vezettek a vendéglátók. A fordulás után is végig a füzesabonyiaknál volt az előny, a vendégek az utolsó két percben lőtt két góllal kaparták ki a győzelmet.
Atkári Lajos: – A szerencsésebb csapat nyert.
Ifik: 32:24 (16:11). Ld.: Kovács V. 9, Kállai G. 6, Molnár N. 5., Tóth V. 4.

A 21. fordulóból előrehozott mérkőzésen:
Abonyi KC – Hús és Csemege-Hevesi SE 28:30 (17:16)
Abony, 100 néző. V.: Gábor L., Takács T.
HEVES: SIPOS – PRISZTÓKA 4, STECZINA 4, Csikós 2, NAGY ZS. 4, Kása, Sallai 2. Cs.: Szőlősi (kapus), Bagdi A., Bagdi Sz., CSÖRGŐ 9, Nagy B. 1, TERENYEI ÁDÁM 4. Edző: Holló László.
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3.

Kása Zsolt korai sérülése után nehezen talált a helyes útra a hevesi csapat. Rendezték a védekezést, majd a második játékrész közepén már öt gól is volt a vendégek előnye. A HSE lelkes, jó játékának köszönhetően megérdemelten nyert.
Holló László: – A csapategység újra győzelemre segítette az együttest.
Ifik: 33:30 (14:13). Ld.: Bagdi Sz. 10, Balogh 10.

A 22. fordulóból előrehozott mérkőzésen:
Eger-Eszterházy SE – Gödöllői KC 25:19 (8:8)
Eger, körcsarnok, 150 néző. V.: Sándor T., Sebők Gy.
EGER: RUTKA – SZŰCS M. 3, LAKATOS T. 12 (5), VARJÚ 3, GARANCZ 3, MAKÓ N. 1, SZŰCS D. Cs.: KÁLLAI (kapus), FIBECZ 3, TAMÁS T., PÉTER, TAMÁS T., HEVÉR, ZSÁKAY. Edző: Iványi Bálint.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/2.

Remekül kezdtek az egriek, 5:2-re majd 6:3-ra vezettek a hazaiak. A Gödöllőnek 15 perc kellett míg felébredjen, azonban rövid idő alatt büntettek. Fordulás után 17:17-ig fej-fej mellett haladt a két csapat, majd a végjátékot 5–0-ra nyerte az Eger.
Iványi Bálint: – Megmutattuk, hogy miben vagyunk erősek, és hol kell még fejlődnünk. Gratulálok a fiúknak!
Ifik: Eger-Eszterházy SE-EVSI – Gödöllői KC 40:28 (23:16).

1. Albertirsa 18    15        –        3        472:418   30
2. Gyömrő 19   14        2        3        582:532   30
3. Dabas II. 18   14        –        4        536:491   28
4. Eger 19   11        –        8        491:469  22
5. Lajosmizse 17   10        –        7        498:460  20
6. Füzesabony 17    7        2        8        453:419  16