2010.04.09. 07:08

Kovács László harmadszor Eged-hegyi bajnok

Az Egri Atlétikáért Alapítvány és a Nagy Sport Egyesület szervezte Eged-hegyi futás során Kovács László harmadik alkalommal teljesítette leggyorsabban a 13,4 kilométeres és 480 méter szintkülönbségű távot.

Az egri Érsekkertben verőfényes napsütés fogadta az idei Fruit Café Eged-hegyi futóverseny és az Érsekkerti Körök résztvevőit. A rajt után a kétszeres győztes Kovács László (Egri Triatlon Klub), a 16 éves Budai Levente (Dunaújvárosi Sportiskola), Lendvai Balázs (Fót) és Moskatal István (Gyöngyösoroszi) alkotta négyes boly rögtön ellépett a mezőnytől. Az abszolút befutó első négy helyén is ők osztoztak az érsekkerti célban. Kovács végleg elvihette a vándorserleget, ugyanis harmadszor végzett abszolút győztesként. Az idén először rendezett Érsekkerti Körök futáson kipróbálták magukat gyerekek és felnőttek egyaránt.

A kategóriák győztesei. Ifjúsági fiúk: Budai Levente (Dunaújvárosi Sportiskola) 57.52 perc. Felnőtt férfiak: Lendvai Balázs (Fót) 53.58. Szenior férfi I.: Deme Szabolcs (Ózd) 63.32. Szenior férfi II.: Kovács László (Egri Triatlon Klub) 53.40. Szenior férfi III.: Pelbárt Zoltán (Egri Tiatlon Klub) 67.20. Felnőtt nők: Vass Vera (Eger) 68.43. Szenior női I.: Palkovicsné Póta Angelika (Eger) 84.00. Szenior női II.: Kazainé Bodnár Szilvia (Emőd) 69.46.

Érsekkerti Körök. Ifjúsági fiúk: Szepesi Szabolcs (Eger) 32.23 perc. Felnőtt férfiak: Balka Richárd (Sárvár) 33.37. Szenior férfi II.: Varga Sándor (Eger) 27.34. Szenior férfi III.: Vaszily János (Miskolc) 29.27. Ifjúsági lányok: Halgat Fanni (Budapest) 32.30. Szenior női I.: Kovácsné Mesz Izabella (Eger) 42.54. Szenior női II.: Bótáné Pálfi Ilona (Eger) 38.24.

A verseny támogatták: Fruit Café, Tempo Sport Timing System, Szuperinfó, Egri Városi Sportiskola, Prokaj serleg és érem, Garamond Stúdió, Mountex, Sprinter Stúdió.