2010.05.18. 14:27

Az EKFSC bajnokhoz méltóan játszott

Már bajnokként utazott Nagykállóra az Eszterházy KFSC-GMR női kézilabda-csapata, amely a bronzérmes Kállósemjén vendégeként sem hibázott az NB II. Északkeleti-csoportja 22. fordulójában.

NB II., Kelet, férfiak, a 21. forduló mérkőzésén:
Juhász ''99-Füzesabonyi SC – Mizse KC 29:27 (13:12)
Füzesabony, 100 néző. V.: Mikulás G., Pető P.
FSC: GULYÁS – KOLLÁNYI 3, KOVÁCS R. 5, BÁNIK 3, PÁSZTOR G. 8, KOVÁCS P. 2, GÁSPÁR 4. Cs.: TOLNAI (kapus), TÓTH A. 1, PÁSZTOR P. 3, CSAJBÓK, NAGY A., BÁNRÉVI, GÁL. Edző: Tóth Benedek.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3.

Végig szoros, küzdelmes mérkőzésen a füzesabonyiak sokáig vezettek, bár megnyugtató előnyt nem sikerült kiharcolniuk. A végjáték lajosmizsei vezetésről indult, de az FSC-nek sikerült fordítani és győzelemmel búcsúzni a lelkes közönségtől.
Tóth Benedek: – Az idény végén fáradtan mozogtak a fiúk, de mindenki megoldotta a feladatát. A sikert a küzdeni tudásunknak és győzni akarásunknak köszönhetjük.
Ifik: 24:33 (13:16) Ld.: Csapó, Bánrévi 7–7.
Pásztor Gergely

A Gyömrő VSK – Eger-Eszterházy SE (27:26) és az Abonyi KC – Hús és Csemege-Hevesi SE (28:30) mérkőzéseket már korábban lejátszották.

NB II., Északkelet, nők, 22. forduló:
Kállósemjén SE – Eszterházy KFSC-GMR 27:30 (13:11)
Nagykálló, 200 néző. V.: Fülöp I., Nyéki L.
EKFSC: SZŰCS – HOLOVITZ 6, PONYI SZ. 5, VARGA 5, UJJ 1, BALOG R. 7, ŐRI 3. Cs.: KUZMANN (kapus), KISS ZS. 3, CSEH, BENEDEK, PONYI P., BÁRKAI. Edző: Hegedűs Tibor.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 7/4, ill. 4/1.

Nehezen lendültek játékba a bajnoki címüket már korábban bebiztosító egri főiskolások. Varga Szilviáék a 45. percben vezettek először, s jobb erőnlétüknek köszönhetően nyertek.
Hegedűs Tibor: – Minden elismerésem a csapaté, hogy a fárasztó utazás után, tétnélküli mérkőzésen a harmadik helyezett otthonában is győzelmet aratott. Bajnokhoz méltóan fejeztük be a szezont. Köszönöm minden játékosomnak az egész éves munkát!
Ifik: Kállósemjén – EKFSC-EVSI 27:35 (14:18). Ld.: Puskár 9, Kiskartali 8, Bárkai 7, Gombaszegi 5.

SPB-Hevesi SE – Kazincbarcikai KC 31:19 (17:10)
Füzesabony, 100 néző. V.: Pusztai L., Takács J.
HEVES: BALOG R. – BALÁZS T. 6, CSIKÓS E. 3, ANTAL E. 3, KOLOZSVÁRI B. 1, FARKAS Á. 16, BALÁZS G. 1. Cs.: BATA K. 1, BALÁZS N., ÁRNYÉK D., GULYÁS I., ÖCSÖDI KISS M. Edző: Valyon István.
Hétméteresek: 6/5, ill. 7/6.

Döcögős kezdés után magára talált a hazai csapat, amely megérdemelten nyert a bátortalanul és nagyon sok hibával játszó vendég együttes ellen.
Valyon István: – Tartalékosan is hoztuk a kötelezőt. Gratulálok a lányoknak! Köszönöm a szakosztályvezetés egész éves munkáját, a támogatók segítségét. Köszönjük Kovács Gyula egyesületi elnöknek, Heves Város Önkormányzatának és Csáki Zsigmond polgármester úrnak a munkáját és a segítségét!
Ifik: 24:13 (13:8). Ld.: Csikós E. 6, Árnyék D. 5, Öcsödi Kiss M. 5.

[caption id="" align="aligncenter" width="344"] A hevesiek (játékosuk a labdával) a sereghajtó Kazincbarcika elleni 12 gólos győzelemmel búcsúztak a harmadosztályú bajnokságtól. Fotó: Lénárt Márton

A Fenstherm-Füzesabonyi SC – Hajdúböszörményi TE (42:34) mérkőzést már korábban lejátszották.