2010.05.22. 19:45

Berényi négyes a gyöngyösieknek

A labdarúgó NB III. Mátra-csoportja 24. fordulójában Jászberényben négygólos vereséget szenvedett a Gyöngyösi AK-Ytong csapata.

Jászberény – Gyöngyösi AK-Ytong 4–0 (2–0) Jászberény, 200 néző. V.: Budai Balázs (Simon T., Bíró Zs.).
JÁSZBERÉNY: Papp – Vaszicsku (Móczó, 56.), Bárkányi, Krajcsek (Pomázi, 80.), Lukácsi – Székesi, Szilágyi K., Tatár, Gulyás (Gál, 87.) – Csőke, Hamar. Edző: Pesti József.
GYÖNGYÖS: Szén – Tóth T., Nagy Á., Pilinyi, Kovács Á. – Oravecz (Csoszánszki, 60.), Tarnai, Takács Gy., Csohány G. (Ludányi M., 60.) – Vidra, Molnár B. (Soltész, 75.). Edző: Majzik Zoltán.

[caption id="" align="alignleft" width="305"] Majzik Zoltán elismerte a hazaiak győzelmének jogosságát. Fotó: Lénárt Márton.

A gólok története. 5. perc: Baloldali elfutás után a pontos beadást Szilágyi 2 méterről a jobb alsó sarokba helyezte, 1–0. 38. perc: Hamar kiváló labdát kapott, majd az elcsúszó Pilinyi mellett okos gólt lőtt, 2–0. 76. pec: Hazai három szögelés végén Szilágyi 10 méterről helyezett a kapu közepébe, 3–0. 85. perc: Hamar 18 méterről rúgta a labdát a kapura, amely Pilinyin irányt változtatva került a hálóba, 4–0.

Sportszerű, jó iramú mérkőzésen a berényiek végig fölényben játszottak, s a helyzeteiket maximálisan kihasználták. A gyöngyösiek a sok lehetőségük közül egyet sem tudtak értékesíteni, így az eredmény igazságos. Jók: Bárkányi, Gulyás, ill. senki.
Pesti József: – Úgy érzem, hogy ilyen arányban is megérdemelten nyertünk.
Majzik Zoltán: – Megérdemelt hazai győzelem született.