2010.05.04. 13:52

Döcögött, de nyert az FSC

Nagy küzdelemben nyert a Juhász '99-Füzesabonyi SC a megyei rivális Hús és Csemege-Hevesi SE csapata ellen a férfi kézilabda NB II. Keleti-csoportja 19. fordulójában.

S. K.

NB II., Kelet, férfiak, 19. forduló:
Juhász ''99-Füzesabonyi SC – Hús és Csemege-Hevesi SE
29:26 (16:13)
Füzesabony, 150 néző. V.: Béres Cs., Láda I.
FSC: Gulyás – Kollányi 3, NAGY A. 7, Bánik 2, Pásztor G. 4, Kovács P. 4, Csajbók. Cs.: Tolnai (kapus), Veres A. 4, Pásztor P. 2, Valyon A. 1, Kovács R. 2. Edző: Tóth Benedek.
HEVES: SIPOS – PRISZTÓKA 3, STECZINA 5, NAGY B. 1, KÁSA 3, NAGY ZS. 4, SALLAI 3. Cs.: SZŐLŐSI (kapus), BAGDI A., BAGDI SZ. 4, TERENYEI ÁDÁM 3. Edző: Holló László.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/4.
Közepes színvonalú, küzdelmes mérkőzésen az abonyiak többször is gólokkal vezettek, a rendkívül elszánt hevesiek azonban rendre kiegyenlítettek. A második félidő hajrájára hét góllal lépett meg az FSC, ami már túl soknak bizonyult.

[caption id="" align="alignleft" width="350"] A füzesabonyiak három góllal verték a hevesieket. Fotó: Lénárt Márton
[/caption]

Tóth Benedek: – A sportszerű hevesiekkel szemben döcögős játékkal szereztünk fontos két pontot.
Holló László: – Tartalékos csapatunkat az első félidőben két sérülés (Nagy Zs., Kása Zs.) is sújtotta. A továbbiakban egy cserével próbáltunk meccsben maradni, ami a sok kihagyott hétméteres és helyzet ellenére is sikerült. Gratulálok a fiúknak! A játékvezetők minősíthetetlenül vezették a mérkőzést. Ifik: 30:24 (13:11) Ld.: Bánrévi 10, Gyöngy 7, Csapó 6, ill. Bagdi Sz. 8, Szabó D. 7, Balogh 5.

Vecsés SE – Eger-Eszterházy SE
26:27 (16:13)
Vecsés, 100 néző. V.: Bócz L., Fegyveres B.
EGER: Rutka – Szűcs M. 1, VARJÚ 6, Péter 1, GARANCZ 2, Fibecz 2, MAKÓ N 5. Cs.: KÁLLAI (kapus), TERENYEI ÁKOS, Zsákay, HEVÉR 4, Molnár, Tamás T. 2, Szűcs D. 4. Edző: Iványi Bálint.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/4.
A hazaiak szinte végig vezettek, a vége előtt hét perccel még 24:21-et mutatott az eredményjelző. Az egriek azonban nagyszerűen hajráztak és remek csapatteljesítménnyel fordítottak.

Iványi Bálint: – Ez a mérkőzés nem a szép játékról szólt, hanem a nagy akarásról. Lényeg, hogy így is megszereztük a győzelmet.
Ifik: Vecsés SE – Eger-Eszterházy SE-EVSI 28:33 (11:12). Ld.: Szűcs D. 11, Péter 7, Szűcs M. 5, Tamás T. 3.

NB II., Északkelet, nők, 20. forduló:
Ózdi VSE – Eszterházy KFSC-GMR
28:30 (18:15)

Ózd, 100 néző. V.: Lustig I., Turzó M.
EKFSC: Szűcs – Holovitz 3, Ponyi Sz. 5 (3), VARGA SZ. 5 (1), Cseh L. 3, BALOG R. 8, Őri 1. Cs.: KUZMAN (kapus), BENEDEK 4, Bárkai 1, Kiss Zs., Kiskartali J. Edző: Hegedűs Tibor.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 9/4, ill. 6/4.
Az első játékrészben végig az ózdiak vezettek, szünet után azonban nyolc perc alatt sorozatban lőtt hat góljával fordított az egri főiskolás gárda. A folytatásban szoros csatában ugyan, de már nem engedték ki a kezeik közül a győzelmet Balog Renátáék.

Hegedűs Tibor: – Magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, de a lényeg a két pont. Már csak egy győzelem kell.
Ifik: 20:29 (9:14). Ld.: Benedek 8, Vizes 6, Puskár 4.

Fenstherm-Füzesabonyi SC – Jászberényi TF DSE
23:22 (14:10)

Füzesabony, 80 néző. V.: Kocsmáros A., Tömöri Gy.
FSC: Török – Póta D., Lukács 4, Kovács V. 5 (1), NAGY B. 2, MOLNÁR N. 5, ATKÁRI 6 (2). Cs.: Tóth E. (kapus), TAMASI 1, Kállai G., Pál D., Bencze, Lányi G., Tóth V. Edző: Atkári Lajos.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3.
A kezdeti figyelmetlenségek után magához ragadta a kezdeményezést az FSC, és az első félidő hajrájához érve már öt góllal vezettek Molnár Nikolették. A második játékrészben ugyan még egyenlíteni tudott a vendégcsapat, de a végjáték ismét a hazaiaké volt.

Atkári Lajos: – A játék talán nem dicsérhető, mert sok hibával tarkított és görcsös volt. De az akarat és a hozzáállás az fiatal csapatom részéről maximálisan meg volt.
Ifik: 23:26 (12:13). Ld.: Pál D. 8, Kállai, Tamasi 5–5.

SPB-Hevesi SE – Derecske KK
25:32 (10:16)
Füzesabony, 100 néző. V.: Turok L., Garamvölgyi M.
HEVES: BALOG R. – Balázs G. 1, Kiss E. 1, Kovács I. 3, CSIKÓS E. 8, FARKAS Á. 10, Balázs T. 2. Cs.: Bata K., Balázs N., Kolozsvári B., Árnyék D., Öcsödi Kiss M., Gulyás I. Edző: Valyon István.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 12/8, ill. 6/4.
Az álmosan játszó, hibát hibára halmozó hevesiekkel szemben tíz perc alatt ötgólos előnyre tett szert a vendégcsapat. A második játékrészben kihagyott ziccerek, hétméteresek és továbbra is gyenge védekezés jellemezte a HSE-t.
Valyon István: – A két csapat közötti erőnléti különbség döntött. Viszonylag jó védekezés, de kevésbé hatékony támadójáték jellemezte a csapatunkat.
Ifik: 24:34 (11:20). Ld.: Csikós E. 6, Öcsödi Kiss M. 6, Sándor K. 6.