2010.12.12. 15:22

Őszi ezüstérmes a GYFKK, az EKFSC újoncként a tízben

A Gyöngyösi Főiskolai KK győzelemmel, az újonc Eszterházy KFSC-GMR vereséggel zárta az őszt a női kézilabda NB I/B Keleti-csoportjában.

S. K.

NB I/B, Kelet, nők
A 13. forduló mérkőzésein:
Euro-Novex Tápiószele SE – Gyöngyösi Főiskolai KK 23:37 (11:13)
Tápiószentmárton, 120 néző. V.: Bakos A., Mihály A.
GYFKK: NÁBELEK – Bakos K. 1, Barczi 5, KŐRÖSI 8, FORGÁCS 4, NAGY N. 8, Völgyi. Cs.: Mazura (kapus), CSÉPÁNY N. 2 (1), Zsigmond 3 (1), Szabó R. 1, Kasková 1, TURCSÁNYI 4, Cseh L. Edző: Molnárné Somoskőy Réka.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3:3, 12. p.: 5:5, 18. p.: 8:8, 24. p.: 10:10, 36. p.: 12:17, 42. p.: 15:22, 48. p.: 16:28, 54. p.: 19:32.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/2.

Az első játékrészben nehezen találta a saját ritmusát a GYFKK, az alsóházi Tápiószele végig ragadt ellenfelére. A fordulás után magára talált a mátraaljai gárda, lendületes támadások, szép gólok jellemezték a vendégcsapatot. Védekezésben is sokat javultak Nagy Nikolették, s fölényessé tették győzelmüket.

[caption id="" align="aligncenter" width="344"] Molnárné Somoskőy Réka az őszi tabella második fokára vezette csapatát. Fotó: Lénárt Márton
[/caption]

Molnárné Somoksőy Réka: – Papírforma eredmény. A sikerrel bebiztosítottuk őszi ezüstérmünket.

Kiskunhalas NKSE – Eszterházy KFSC-GMR 42:32 (20:19)
Kiskunhalas 100 néző. V.: Kozák Á., Wenzel T.
EKFSC: Fodor T. – Kovács É. 5, Balog R. 5, Varga Sz. 5, Benedek 2, Bak 7, Őri I. Cs.: Kuzman (kapus), Ujj 2, Ponyi Sz. 1, Molnár N., Kovács V. 4, Bárkai, Holovitz 1. Edző: Hegedűs Tibor.
Kiállítások: 6, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 7/2, ill. 3/3.

Kiegyenlített első félidőt követően, a szünet után már a dobogóra pályázó hazaiak akarata érvényesült. A nagy fizikai fölényben játszó Kiskunhalas könnyű gólokat szerezve folymaatosan lépett meg ellenfelétől.

Hegedűs Tibor: – Az első játékrészben jól helytálltunk. A szünet után sokat játszottunk emberhátrányban és ellenfél fizikai fölénye felőrölt bennünket.
Ifik: Kiskunhalas – KFSC-EVSI 31:33 (15:14). Ld.: Gasková 15, Kovács V. 5, Molnár N., Király 4–4.