2011.03.20. 21:18

A védelem ötös, az előny hatos

Az utolsó másodpercekig izgalmas mérkőzésen 6-5-re nyert a ZF-Eger férfi vízilabda-csapata a bajnokság TEVA-Vasas-UNIQA elleni rangadóján.

Fenyves Balázs

Fotó:

Rég nem látott közönség gyűlt össze vasárnap este a Bitskey Aladár Uszodában. Az ok nem volt más, mint a bajnoki címvédő Vasas együttesének látogatása. A találkozó előtt az egyedüli veretlen egriek kezében óriási lehetőség adódott, győzelem esetén ugyanis hat ponttal el tudtak volna lépni a második angyalföldiektől.

A kezdés semmi esetre sem sikeredett pontosra. Egyrészt a mérkőzést közvetítő televízió társaság miatt körülbelül tíz perces késéssel történhetett az első ráúszás, másrészt mindkét együttes lövői pontatlannak bizonyultak. Amíg azonban a Vasas négy kapufáig jutott, addig a ZF megszerezte a vezetést. Hosnyánszky Norbert ráadásul mindjárt két góllal nyitott, így nyolcpercnyi játékot követően 2-1 állt az eredményjelzőn.

A kétperces szünet után bár Biros Péter kettővel növelte a hazaiak előnyét, két támadás alatt egalizált a piros-kék gárda. A fergeteges hangulat közepette, ez iménti tény mégsem lombozta le a hevesieket, akik pár perc leforgása alatt ismét kialakították a közte kettőt. Nem telhet el úgy Eger-Vasas meccs, hogy az egri származású Kovács Róbert ne találjon be egykori klubjának hálójába, és ez most sem történt máshogy.

[caption id="" align="aligncenter" width="344"] Biros Péter szerint a sikerrel kicsit nyugodtabbak lehetnek, bár még nagyon sok van hátra. Fotó: Lénárt Márton

A félidőig két és félszer annyi emberelőnyös helyzetet alakított ki magának Gerendás György és Tóth Kálmán alakulata, mégis 5-4-es vezetésnél történhetett a térfélcsere. A harmadik nyolc percre aztán a játékvezetők vették át a főszerepet. Az addig szinte hiba nélkül fújó Székely-Juhász páros teljesen érthetetlen módon vette el Hegedüs Gábor szépségdíjas gólját, amivel magukra is haragították a hazai B-közepet. A legveszélyesebb szituáció is ez volt egyben a negyed során, hiszen egyik fél sem tudott betalálni. Nem született döntés huszonnégy perc alatt, – ami azért várható is volt – ezért hatalmas izgalmak maradtak az utolsó negyedre.

A mezőnyben nagyszerű vezérnek bizonyuló Biros Péter a legjobbkor szerezte meg harmadik találatát, amivel a végjátékra kicsit nyugodtabbak lehettek a hazaiak. Arra a végjátékra, amely során majdnem sikerült visszajönnie Kiss Gergelyéknek. A játékvezetők csak úgy sorozatban ítélték meg az egri kiállításokat, mégsem tört meg a beton biztos ZF-védelem. Szécsi Zoltánnak egyszerűen nem lehetett gólt lőni. Egy-egy „Szecska” bravúrnál pokoli hangulat uralkodott a Bitskeyben, igaz, Miho Boskovic eggyel közelebb csalta a vendégeket.

Az utolsó vendégtámadásnál az egész uszoda füttykoncertjével, valamint a szilárd hazai védelemmel kellett szembenéznie a Vasasnak, és ez már túl kemény diónak bizonyult Földi László együttesének. A kiváló hangulatú és izgalmú rangadót, ezzel az Eger nyerte, aminek köszönhetően hat ponttal vezeti a bajnokságot, nem mellesleg pedig továbbra is veretlenül.

OB I, férfiak, 24. forduló

ZF-Eger – TEVA-Vasas-UNIQA

6-5 (2-1, 3-3, 0-0, 1-1)

Eger, Bitskey-uszoda, 2000 néző.

V.: Székely B., ifj. Juhász Gy.

EGER: SZÉCSI – Graham 1, BUNDSCHUH, BIROS 3, HOSNYÁNSZKY 2, Kis G., Hegedüs. Cs.: Kovács G., Varga II. Zs., Kotszidisz, Binder. Edzők: Gerendás György, Tóth Kálmán.

VASAS: NAGY V. – Katonás, Decker, dr. Kiss G., Kovács R. 1, dr. Steinmetz B. Cs.: BOSKOVIC 2, Vörös, Vámos 1, Takács, Fülöp. Edző: Földi László.

Gól – emberelőnyből: 6/2. ill. 6/1.

Ötméteresből: 1/1. ill. -

Az eredmény alakulása: 1-0, 3-1, 3-3, 5-3, 6-4.

Így látták ők a mérkőzést
Gerendás György, a ZF-Eger vezetőedzője: - Nem volt egy megöregedős meccs, ez egy olyan találkozó volt, amit szeret az ember. Végig mi tudtunk vezetni és azért ez jó dolog. Biztos volt, hogy nem nyerünk olyan arányban, mint pár hónapja a Komjádiban, hiszen egyszer volt Budán kutyavásár. Nagyon jó meccset játszottunk, de a Vasas pont ennyire jó csapat. Ha nem tudunk nagyon jól játszani, akkor iszonyatosan nehéz dolgunk van ellenük. Szerencsére azonban Szécsi Zoli remekül védett, és mellette a csapat is borzasztóan elszánt volt.

Földi László, a Vasas trénere: - Nehéz a vereséget egy dologgal megindokolni, több mindenen múlott. Talán, ha az utolsó negyedben jobban használjuk ki az emberelőnyt, akkor lehetett volna más. Azt gondolom, mindkét csapat nagyot küzdött, ezért dicséret illeti őket, de azt is mondanám, hogy az Eger egyáltalán nem lehet biztos benne, hogy ezt a bajnokságot megnyeri.

Szécsi Zoltán, a ZF kapusa: - Megint bebizonyítottuk, mint a Honvéd meccsen, hogy hat lőtt góllal is tudunk mecset nyerni. Minden mérkőzés kulcsa hátul van: nullát kell kapni, mert egyet mindig lövünk. Nagyon jól védekeztünk, örülök ennek és a saját teljesítményemnek is. A mi hibánk, hogy az Euroliga miatt kicsit elpártolt tőlünk a közönség. Mi veszítettük el őket, így a mi dolgunk visszaszerezni, de ahogy körbenéztem a találkozó előtt és után, úgy érzem, egyre jobban örülnek nekünk és persze mi is nekik.

Biros Péter az egriek csapatkapitánya: - Mindkét csapat jól védekezett és ez meghatározta az összecsapás képét. Mi azonban eggyel kevesebbet hibáztunk, ami győzelmet ért. A sikerrel kicsit nyugodtabbak lehetünk, bár még nagyon sok van hátra. Ha az itthoni meccseinket hozzuk, akkor viszont nagyjából meglehet a rájátszás első helye.

Hegedüs Gábor, az Eger játékosa: - Megmondom őszintén, nem tudom, miért nem adták meg a gólomat, talán a bírókat kellene megkérdezni. Persze ez már utólag szerencsére semmit sem számít. Ha öt gólt kapunk egy rangadón, ráadásul ezek többségét buta hibákból, akkor az azt mutatja, hogy jó csapat vagyunk. Már az elején lehetett érezni, hogy kevés gólos meccs lesz, de a lényeg, hogy eggyel többet lőttünk, mint a Vasas.

13. UTE 21 - - 21 133-328 0
Következik: Groupama Honvéd – ZF-Eger, Budapest, Kőér út, április 2., szombat, 18.00.

Az eredmény alakulása: 1-0, 3-1, 3-3, 5-3, 6-4. Biros Péter szerint a sikerrel kicsit nyugodtabbak lehetnek, bár még nagyon sok van hátra. Fotó: Lénárt Márton -->