2011.03.09. 14:15

Nehéz helyzetbe került a ZF-Eger

Négygólos vereséget szenvedett a Dunaújvárosi Főiskolától a ZF-Eger női vízilabda-csapata, amely így kedvezőtlen helyzetből várhatja az elődöntőt.

Fenyves Balázs

A héten két nap alatt két Dunaújváros elleni mérkőzés szerepelt a ZF-Eger női gárdájának programjában. Előbb szerdán, hazai környezetben lépett fel a ZF, úgy, hogy kötelező lett volna három pont begyűjtése.

Jól kezdtek a hazaiak, Pardi Petra két találatával, illetve Bene Kinga góljával 3-1-re elhúztak a dunántúliaktól. Az első negyedbeli produktumot követően azonban magára talált a vendég együttes, így Poszkoli Ritáék a nagyszünetre fordítani tudtak.

[caption id="" align="alignleft" width="350"] Kelemen Attila tanítványai csütörtökön még javíthatnak Dunaújvárosban. Fotó: Lénárt Márton

A ZF helyzete a második félidő elején csak romlott, hiszen Pengő Nikolettet harmadjára állították ki, ráadásul mindhárom eset után ötmétereshez jutott a bajnoki címvédő. Az egrieknél ráadásul a kezdetleges jó támadójátékot követően szinte semmi sem akart összejönni. Csak a harmadik nyolc percben négy kapufáig jutottak Czigány Dóráék, ez pedig nem sok jót sejtetett a végjátékra. Kelemen Attila aztán a negyed végén kapust cserélt, Szabó Ivett állt a porta elé. Az utolsó ráúszást megelőzően olyan hátrányra tettek szert a sárga-kékek, amit az addig mutatott forma alapján lehetetlennek tűnt behozni.

A vereséggel nagyon nehéz helyzetbe került az Eger, amely bár holnap javíthat Dunaújvárosban, nagy valószínűség szerint a harmadik helyről várhatja az elődöntős párharcot.

OB I, nők, rájátszás az 1-6. helyért, 10. forduló

ZF-Eger – Dunaújvárosi Főiskola DVSCH-Corner Ékszer

6-10 (3-2, 0-2, 0-3, 3-3)

Eger, Bitskey-uszoda, 100 néző.

V.: Vogel G., Dodog Sz.

EGER: Gangl – Antal, Bene 1, PARDI 4, Pengő, Somhegyi, Czigány. Cs.: Szabó I. – Kertes 1, Szeredi, Pócsi, Vályi, Edző: Kelemen Attila.

Gól – emberelőnyből: 10/4. ill. 6/3.

Ötméteresből: -ill. 3/2.

Kipontozódott: Pengő a 17., Bene a 32. percben.

Az eredmény alakulása: 1-0, 3-1, 3-3, 3-5, 3-8, 4-9.

Kelemen Attila: - Konok, önfejű és makacs játékosokkal, taktikailag fegyelmezetlenül nem lehet csatát nyerni. Gondolkozzanak csak el azok a játékosaim, akiknek el kell.

6. BVSC 9 1 - 8 81-101 3
Következik: Dunaújvárosi Főiskola DVCSH-Corner Ékszer – ZF-Eger, Dunaújváros, csütörtök, 19.30.

Az eredmény alakulása: 1-0, 3-1, 3-3, 3-5, 3-8, 4-9. Kelemen Attila tanítványai csütörtökön még javíthatnak Dunaújvárosban. Fotó: Lénárt Márton Kelemen Attila tanítványai csütörtökön még javíthatnak Dunaújvárosban. Fotó: Lénárt Márton -->