2011.10.04. 11:44

Újkígyós, az FSC szorításában

Két vesztes mérkőzés után megszerezte idénybeli első győzelmét a Fenstherm-Füzesabonyi SC női kézilabda-csapata az NB II. Északeleti-csoportjában. A füzesabonyi és a hevesi férfiak ismét pont nélkül maradtak.

NB II., Északkelet, nők
A 3. forduló mérkőzésén:
Fenstherm-Füzesabonyi SC – Felföldi István SE Újkígyós
42:25 (22:11)
Füzesabony, 100 néző. V.: Bottka A., Vass Gy.
FSC: TÖRÖK – SZABÓ R. 7 (1), ERDÉLYI 14, VARGA SZ. 3, Bencze A. 1, VIZES B. 8 (3), KOVÁCS V. 7. Cs.: Szűcs N. (kapus), Kállai G., Tamasi K. 1, Kanyó K. 1, Pál D., Tóth V., Atkári A. Edző: Atkári Lajos.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/3.

A játékosok alig, hogy kimondták az „Éljen!”-t, már 7:1-re vezetette az FSC. A hazaiak lendületes játékával nem tudott mit kezdeni a vendégcsapat, a 15. percben már 12:4 szerepelt az eredményjelzőn. Ezután 4 perc alatt 12:10-re feljött az Újkígyós, majd Vargáék léptek meg 20:10-re. A második félidőben szép lassan tovább növelte előnyét a házigazda, a vendéggárda ekkor már nem tudott újítani.
Atkári Lajos: – Úgy látom, hogy egyre jobban összeáll a csapat. Ha keményen dolgozunk tovább, lesznek még szép eredményeink.
Ifik: 35:26 (18:6). Ld.: Pál D. 10, Tamasi K., Kállai G. 9–9.

NB II, Északkelet, férfiak
Berettyó MSE – Juhász ''99-Füzesabonyi SC
25:22 (14:11)
Berettyóújfalu, 300 néző. V.: Polgár Z., Szikora G.
FSC: Bíró – Kovács P., Tóth A, Tamás T. 3, KOSZORÚS 4, Veres A. 4, Fülöp 4. Cs.: GULYÁS (kapus), Fügedi Cs. 7, Bánrévi, Szűcs D. Fügedi Sz., Bukta, Csapó. Játékos-edző: Fügedi Csaba.
Kiállítások: 14, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. –.

Az álmosan kezdő vendégekkel szemben, hamar hatgólos előnyre tett szert a Berettyó. Koszorús Leventééknek időkéréssel, majd védekezés váltással sikerült közelebb férkőzni a hazaiakhoz, de a befejezéseknél elkövetett rengeteg hiba miatt nem sikerült az egyenlítés.
Fügedi Csaba: – Ha támadásban csak egy közepes teljesítményt nyújtottunk volna, simán nyerjük a mérkőzést.
Ifik: 29:26 (11:10).

NB II., Kelet, férfiak
Hevesi SE – Salgótarjáni KC
25:28 (13:13)
Heves, sportcsarnok, 200 néző. V.: Mikulás G., Pető P.
HEVES: SZŐLLŐSI – Bagdi A. 1, Steczina 3, KÁSA 2, Terenyei Ádám 1, Bagdi Sz., SALLAI 4. Cs.: RUTKA, Szőregi (kapusok), Csörgő 2, Vereb I. 3, LAKATOS 8, Nagy Zs. 1, Nagy B. Edző: Holló László.
Kiállítások: 8, ill.8.
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5.

Az első félidő 25. percéig remekül kézilabdázott a hazai csapat, s 12:9-re vezettek Lakatos Tamásék. A játékrész utolsó 5 és a második félidő első 10 perceben a hazaiak passzivitását kihasználva 14:19-re elhúzott a nógrádi csapat. A folytatásban még feljöttek két gólra a hevesiek, de fordítani már nem sikerült.
Holló László: – Teljesítményünk egyre javul, most már csak a győzelem hiányzik.
Ifik: 28:38. Ld.: Zsember 8, Patkovics, Veres 5–5.