2011.11.02. 06:24

Háromból három siker NB II-es csapataink mérlege

Mindhárom NB II-es kézilabda-csapatunk sikerrel vette a hétvégi forduló jelentette akadályt. A Füzesabonyi SC férfi és női gárdája negyedszer, a Hevesi SE sorban másodszor nem talált legyőzőre.

NB II., Kelet, férfiak, 7. forduló:
Hevesi SE – Lajosmizse UKC
31:25 (21:10)
Heves, sportcsarnok, 200 néző. V.: Berényi A., Pető P.
HEVES: RUTKA – Bagdi A. 2, LAKATOS 8, Nagy Zs. ), GARANCZ 8, Kása 2, Sallai. Cs.: SZŐLLŐSI (kapus), Bagdi Sz. 3, Csikós, Csörgő 1, Nagy B., Steczina 3, Terenyei Ádám. Edző: Holló László.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 8/4.

Az első félidőben a határozott védekezésből a gyors lerohanásokat, indításokat jól fejezte be a hazai csapat. A második játékrészben már kimaradtak a helyzetek, így a lelkes vendégek faragni tudtak a hátrányukból.

Holló László: – A lelkes közönségünk megérdemelte ezt a győzelmet. Az első félidei jó játék után Lakatos Tamás kisebb sérülése megzavarta a támadójátékunkat. Így örülök a kötelező győzelemnek.
Ifik: 26:20. Ld.: Guba J. 9, Zsemberi S. 7, Veres 4.

NB II., Északkelet, férfiak, 7. forduló:
Juhász ''99-Füzesabonyi SC – KSE Püspökladány
32:25 (17:11)
Füzesabony, 200 néző. V.: Csörgő L., Vitális G.
FSC: GULYÁS – CSAPÓ P. 4, TAMÁS T. 7, FÜGEDI CS. 5, Fügedi Sz. 1, Veres A. 2, FÜLÖP P. 5. Cs.: BÍRÓ (kapus), PÁSZTOR P. 2, Bánrévi 2, Csajbók, Pásztor G., KOVÁCS P. 4, Tóth A. Játékos-edző: Fügedi Csaba.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 1/–, ill. 2/1.

[caption id="" align="alignleft" width="334"] A füzesabonyiak győztes meccs után köszönthették egymást FOTÓ: LÉNÁRT MÁRTON

Az FSC az első perctől kezdve kézben tartotta a mérkőzést, gyors lerohanássokkal már a félidőre megnyugtató előnyt szereztek Tamás Tamásék. A szünet után ötletes játékával tovább növelte előnyét a házigazda, a végére már csak a győzelem aránya volt kérdéses.

Fügedi Csaba: – Jó védekezésből, pontos lerohanásokkal a második félidő közepére eldöntöttük a mérkőzést.Bebizonyítottuk, hogy hazai pályán is tudunk jó játékkal nyerni.
Ifik: 37:22 (20:6). Ld.: Tamás T. 11, Virág M. 8, Csapó P. 5.

NB II., Északkelet, nők, 6. forduló:
Fenstherm-Füzesabonyi SC – DVSC-FÓRUM III.
31:26 (17:13)
Füzesabony, 80 néző. V.: Bartha Zs., Lamberg-Liszkay M.
FSC: TÖRÖK – Szabó R. 4, ERDÉLYI A. 6 (1), VARGA SZ. 5, Király R. 3, Vizes B. 4 (1), KOVÁCS V. 9. Cs.: Szűcs (kapus). Edző: Atkári Lajos.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/3.

A 6. percben kapta az első gólt a hazai csapat, de a 9. percben is még csak 2:2-es állást mutatott az eredményjelző. Ezt követően 9:3-ra meglépett a vendéglátó, ami meghatározta a mérkőzés hátralevő részét. A második játékrész derekán még 24:18-ra felzárkózott a fiatal DVSC, de az FSC győzelme egy percig sem forgott veszélyben.

Atkári Lajos: – Az akarat és az elszántság jó játékkal párosult, mindenki hozzátette a magáét a győzelemhez. A Sanyi bácsitól kapott méz, jó hatással volt a beteg játékosaimra.
Ifik: 21:31 (13:10). Ld.: Pál D. 9, Szabó R. 6.

11. Újkígyós 6 1 – 5 144:179 2

11. Újkígyós 6 1 – 5 144:179 2 NB II., Kelet, férfiak 1. Gödöllő 7 7 – – 214:173 14

12. Lajosmizse 7 – 1 6 167:226 1 A füzesabonyiak győztes meccs után köszönthették egymást FOTÓ: LÉNÁRT MÁRTON -->